Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

212 İnşaat Logo

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
Logo çalışması freelance yapılmış olup son çalışma uygulamaya koyulmuştur.

MzJHm.jpg

QhCbf.jpg

KOnsj.jpg

XWQkS.jpg

Logoda müşteri "lina cafe" logosundaki gibi bir logo istemiş olduğu için son çalışmamda bahsi geçen logodan esinlenme mevcuttur.

Benzer konular

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Eline sağlık hepside güzel :)

İnşaat ı anımsatan bir görsel ile bağlaman iyi olmazmıydı çalışmayı ?

Gerçi bir sürü örnek çalışma var ünlü firmalarda mesela "MAN" falan gibi hiç görselsiz ama ben görmek isterdim doğrusu müşteri olsam ...

RD3S1GN

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.rdwn.deviantart.com
bence daha yaratıcı çalışabilirsin adamım =)

mesela 212 den bir site çıkarma şekli gibi.

212 net gözüksün ama site arka planda kalsın

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
Bilmem :) Pek o kadar düşünemdim :p
Şaka şaka. Düşündüm tabi. Bir logonun pat diye bina ile bezenmiş bir şekille oluşması artık fazlası ile itici.

yapılan iş = logo <<< bu mantıktan uzak durmaya çalışıyorum.
Bkz. Apple
Isırılmış elma ile bilgisayar arasındaki bağlantı gibi.

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Ben profesyonel değilim tabisikide ama böylelikle müşteri gözüne daha yakın bir gözden görüyorum elmaları inşaatları... :)
( Elma dedinde uykum geldi yatıcam artık )
Farklı şekillerini görmek isterdim bunların :) iyi geceler...

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
Ben profesyonel değilim tabisikide ama böylelikle müşteri gözüne daha yakın bir gözden görüyorum elmaları inşaatları... :)
( Elma dedinde uykum geldi yatıcam artık )
Farklı şekillerini görmek isterdim bunların :) iyi geceler...

Birazdan yeni işler paylaşacağım onlar farklı gelir umarım :)
Bu iş onaylandı bitti gitti. Müşterim de şükürler olsun kendisi ve çevresinin beğendiğini ve benimle çalışmaktan memnun kaldığını belirtti. Bu büyük bir mutluluk.

ibbsyt

🌱Yeni Üye🌱
Sonuncu logo iyi düşünülerek çizilmiş tebrikler. Fakat o yazdıklarınız olmadan biri bu logoya baktığında bunları anlayabilirmi? Şahsen ben yazıyı okumadan kendimce baya anlam yukledim ama yazdıklarınız aklımın ucundan bile geçmedi. Kendinizce logoya birsürü anlam yükleyebilir ve ona göre çizebilirsiniz. Bu şu demektir; birçok kişi aynışeye bakar, ama herkez farklı şeyler görür. Asıl benim kafama takılan ise; inşaat firması ve köprünün alakası nedir?
Müşteri beğenmiş, iş teslim edilmiş. Önemli olan müşteriyi memnun etmektir. Bunlar benim kafama takılan hususlar. Başarılarının devamını diliyorum...

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
Sonuncu logo iyi düşünülerek çizilmiş tebrikler. Fakat o yazdıklarınız olmadan biri bu logoya baktığında bunları anlayabilirmi? Şahsen ben yazıyı okumadan kendimce baya anlam yukledim ama yazdıklarınız aklımın ucundan bile geçmedi. Kendinizce logoya birsürü anlam yükleyebilir ve ona göre çizebilirsiniz. Bu şu demektir; birçok kişi aynışeye bakar, ama herkez farklı şeyler görür. Asıl benim kafama takılan ise; inşaat firması ve köprünün alakası nedir?
Müşteri beğenmiş, iş teslim edilmiş. Önemli olan müşteriyi memnun etmektir. Bunlar benim kafama takılan hususlar. Başarılarının devamını diliyorum...

Evet anlattığınız olayları yaparken ve yaptıktan sonra düşündüm. Hatta dediğinizin aynısını diyen de oldu.
Buna cevap olarak;
İnşaat logosu çöplüğü(en çok logo yapılan ve hepsi binalardan oluşan clipart logoları olduğu için çöplük diyorum)'nden farklı olarak, ilk akla gelmeyen nesneleri kullanma isteğim idi.

İkinci olarak logoda inşaattan öte (malumunuz 212 istanbul alan kodudur) istanbulu yansıtan ve 212 ile bağdaştırabileceğim bir çizim yapmam gerektiği idi. 1 hafta kadar düşünerek bulduğum onlarca farklı fikirin içinden bulduğum en iyilerine logo yaptım. Artıları ile, eksileri ile yaptığım iş budur. Herkesin beğenmesini ya da olumlu yorum yapmasını beklemem zaten. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
sade, kargaşadan uzak, başarılı.
emeğine sağlık.

seventh

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben de 2. ve 4. çalışmalarınızı çok hoş buldum
emeğinize sağlık

ibbsyt

🌱Yeni Üye🌱
bende düşüncelerimi söyledim. yapılan her işe saygım var.

alibabba

🌟Usta Tasarımcı🌟
kardeşim çalışmalarınçok güzel eline sağlık