Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

3Ds Max iç mekan

isisS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
55bi.jpg

29912701.jpg

uzun.jpg

Son düzenleme:

arizek

🌟Usta Tasarımcı🌟
elinize sağlık ama bunların biraz daha büyükleri yok muydu ?

:)

isisS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Vardıda sabah sabah bulamadım :) yenilerini çiziyorum nasılsa artık onların büyüklerini koyarım..

Son düzenleme:

Coldz

🌱Yeni Üye🌱
Çok güzeller ama kaplamalarda ve ışıkta sorunlar var

isisS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gördügün hataları detaylandırsan çok sevinirim .. dilersen özelden mesaj atabilirsin .

maybach

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Güzel çalışmalar. Yalnız aydınlatma da büyük eksikler var.. İç mekan için ies ligt kullanabilirsin. 2. resimde vray light kullanmışın ya da vraylightmtl. Bu da render alırken sorun olur, olmuştur. Kaplamalara gelirsek, sanırım sadece diffuse mapten oluşuyor. Yansıma, hare , derinlik gibi unsurlar yok. Bunlara da dikkat edersen bir dahaki çalışman çok daha iyi olur :) eline sağlık

Bu arada bahsettiğiz crazy bump adlı programa baktım. Zaten o programın yaptığını ps de yapıyorduk :) çok ekstra bir program. Yine de teşşekürler.:)

isisS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Güzel çalışmalar. Yalnız aydınlatma da büyük eksikler var.. İç mekan için ies ligt kullanabilirsin. 2. resimde vray light kullanmışın ya da vraylightmtl. Bu da render alırken sorun olur, olmuştur. Kaplamalara gelirsek, sanırım sadece diffuse mapten oluşuyor. Yansıma, hare , derinlik gibi unsurlar yok. Bunlara da dikkat edersen bir dahaki çalışman çok daha iyi olur :) eline sağlık

Bu arada bahsettiğiz crazy bump adlı programa baktım. Zaten o programın yaptığını ps de yapıyorduk :) çok ekstra bir program. Yine de teşşekürler.:)

Evet aynı şeyi PS dede kullanabilrsiniz.. Keşke kullansaydınız. Işıklara gelince daha aydınlık olmalarını gerekteren bişey göremiyorum. vraylightmtl kullanılmadı. sanırım sadece diffuse mapten oluş muyor. Boyutlar çok ufak olduğu için yansıma hare ve derinlik unsurlarını görememiş olabilirsiniz.. İyi çalışmalar..

ps: Renderlar 15 dk da alındı ;) sorunsuz..

maybach

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Işık hakkında demek istediğim şuydu. Bazı yerler çok aydınlık bazı yerler daha loş. Homojen bir aydınlatma olmamış ;) kaplamalardaki hataları burda görebiliyorum. Bir başkasının gözünden hatalarınızı görmek sizi bir sonraki çalılşmada çok daha iyi yapacaktır. Saygılar

isisS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Israrlara dayanamadım :p :)

55b.jpg

uzun.jpg

49980409.jpg

ps: Ben hataları yok demiyorum.. yapıcı eleştiriye her zaman açığım. Zira sürekli aynı görüntüye bakmak bir süre sonra göremenizi zorlaştırıyor.

Herkese iyi çalışmalar..

sercan_90

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sercandulger.com
Güzel Çalışmalar Eline sağlık..
1. Resimde Açıyı Daraltabilirdin.
2. resimde beyaz sehpanın kaplamasını değiştirsn daha iyi olcak gibi

Genel olarak iyi iş çıkarmıssın tebrikler..

isisS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Güzel Çalışmalar Eline sağlık..
1. Resimde Açıyı Daraltabilirdin.
2. resimde beyaz sehpanın kaplamasını değiştirsn daha iyi olcak gibi

Genel olarak iyi iş çıkarmıssın tebrikler..

Teşekkür ederim :) orjinalinde beyaz sehbanın kaplaması böyle değil sitede neden böyle çıkmış anlamış değilim..

Açıları küçültmelisin derken ne demek istedin ? Kamerayı başka açıyamı yerleştirmeliyim ? en çok zorlandığım konu yardımcı olursan sevinirim.

arizek

🌟Usta Tasarımcı🌟
böylesi daha güzel :)

1. resimde heykel biraz yukarıdan aşşağıya basık, duvardaki resim de aksine uzatılmış gibi geldi bana.. onun haricinde bence mükemmel..
2. resim herhalde acemilik zamanınıza denk gelen bi çalışma.. modeller biraz basit kaçmış.. ışık pek iyi değil gibi..
3. resim oldukça güzel ama kamera biraz daha aşşağıya alınabilirmiş.. (kamera yukarı, target aşşağı da olabilir) mekan kadar tavan da gözükmüş çünkü..

abidik gubidik atıp tutuyoruz ama her birisi emek harcanmış çalışmalar.. sadece gözüme hoş gelmeyenleri söyledim.. favorim 1. resim..

ellerinize sağlık.. kolay gelsin..

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
eline sağlık hepsi güzel görünüyor ama 3. resimdeki o arkadaki bar değilmi ya o sırtlık lı:D sandalyeler tuhaf durmuş orda

iyi çalışmalar...