Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

acil yardım nokia n90 ı flash ile hareketlendirmek istiyorum

grafok

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
slm ben nokia n90 ı çizim haline getirdim vektöre çevirdim yani ama bunu flasta nasıl hareketli yapabilirim bir arkadaş bana bu konuda yardımcı olursa sevinirim

Benzer konular

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
hareket olarak ne yapmak istediğine bağlı
onu belirtirsen elden gelen yardımı yapmaya çalışalım

Androit

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ne lazim

arkadasim önce ne istedigini belirt elimizden gelen yardımı yapariz flashin gücünün yettigi ölcüde

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Yardım Eli

İlk olarak çizdiği n90 vektörünü File > İmport >İmport to Stage yoluyla flasha çağır.

50337285ay8.jpg

sonra selection tool ile açtığın resime bir kez tıkla ve onu Modify > Convert to Symbol ile sembole çevir.Açılan pencerede bir ism yaz movieclip i seç ve ok bas.

16642066ya0.jpg

Şimdi TİMELINE yani zaman çizelgesinde 30. kareye sağ tıkla ve ''Insert Key Frame'' e tıkla.Sonra ortalarda bir yerde mesela 15.frame e sağ tıkla ''Crate Motion Tween'' seç ve tekrar 30.kareye sağ tıkla ''Crate Motion Tween'' i seç
Tekrar selection tool u al N90 şeklimize basılı tutarak nereye gitmesini istiyorsan oraya sürükle bırak.CTRL+ENTER ile çalışmanı test edebilirsin.Bu işlem nesnemizi düz bir hat üzerinde hareket ettirmemizi sağlar.

57194798zo2.jpg

NOT: Nesnenin düz hareket ederken dönmesini istiyorsan sürürkle bırak işleminden sonra zaman çizelgesinde 15.kareye tıkla ve aşağıda properties kısmında bulunan ROTATE kısmındaki seçeniği AUTO dan
CW yap.

22018389eo4.jpg

Çalışmanın bitmiş hali (dönmeli olanı sen yaparsın artık :d)

my.php

Son düzenleme:

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
2.Yardım Eli

Şimdi aşağıda ise yine bir nesneyi hareket ettireceğiz ama bu sefer nesne istediğimiz yoldan gidecek düz bir hat izlemeyecek.İstersen zigzag şeklinde istersen kıvrıla kıvrıla gidecek..Biraz hızlı geçicem çünkü resimler ve detaylar
Üstteki dersimizde var.

Şimdi nesneni sembole çevirdikten sonra yine 30.kareye insert keyframe ekle ,15.kareye crate motion tween ver ve 30.kareye tekrar crate mtion tween ver.
Daha sonra layer paletinde ''add motion guide'' e tıkla

87671687vv0.jpg

Araç paletinden brush aracı seç ve nesnenin merkezinden istediğin bir hat çiz.

69296401yg3.jpg

sonra selection tool u seç ve layer1 katmanında iken nesneyi sürükleyip çizdiğin hattın ucuna bırak.sen nesneye tıkladığın zaman ortasında küçük bir yuvarlak oluşur O yuvarlağın hattın ucunda olmasına dikkat et.

71529173pr7.jpg

CTRL+ENTER ile test et

Çalışmanın bitmiş hali

my.php

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
eline sağlık ali emre
sanırım bahsettiği bu tür hareketler değil
ama diğer arkadaşlar içinde bilgilendirici olmuştur

topiği açan grafok arkadaş ta bi ara sonucu bize iletirse iyi olur ,
hallettimi olayı yoksa hala bekliyormu

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
arkadaşlar benim hazırladığım budersleri sabit konu yapsalar hem herkes daha rahat bulur nedersiniz?