Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Action Script Giriş Paneli

MKan.Design

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle bu konuda çok fazla bilgisi olan birisi değilim. Firmamıza ait bir web sitesi hazırladım bunu flash tabanlı bir programda yaptım. Adobe Flash programı kullanımına hakim olmadığım için çok daha amatör ve basit bir program olarak Selteco Flash Alligator programını kullandım. Benim sorunum yaptığım giriş paneli bölümüne 1'den fazla kullanıcı adı ve şifre oluşturmak. Kullanıcı Adı ve Şifreyi girince aşağıdaki kodlarla başka frame yönlendirebiliyorum ama bunun sayısını arttırmak için ne yapmam gerektiğini bulamadım. Yani farklı kullanıcı adı ve şifreleriyle de aynı frame'e gitmesini istiyorum. Yardım edebilecek arkadaşlar yorumlarını esirgemezlerse sevinirim.

Kod ve sitenin resmi :

if(Edit2=="şifre")
if(Edit1=="kullanıcı adı")
gotoAndPlay("Frame 3"); // Şifre Doğru
else
gotoAndPlay("Frame 4"); // Şifre Yanlış

Teşekkürler,

Son düzenleme:

Benzer konular

fullflash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
fazla bilgin yoksa zor gibi görünüyor... Ama her seyden önce durumu analiz edip düşünür ve sonra uygulamaya başlarsan çözebilirsin. Tek login modülünden çoklu kullanım olsun istiyorsun
burada sorun senin anlatığına bakılırsa User ID kadar Frame oluşturmak -- bu yanlış ya da zor olan yol çünkü bunu daha sonradan güncellmekte runtime-da da player-ı zorlayabilir.(Tabi bu site üzerinden herkese acık bir kullanımı varsa) ama basit programlayla DataGrid gibi USER'ları bir dizi içersine çekip set func(users) { for(name : string in users) { uName = user[ name] } if( uName == users[ name] (gotoAndPlay ( "indexlenen frame") ) )} gibi bir yapı kurman gerek :)

MKan.Design

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle ilginiz için teşekkürler.. Bilgim olmadığı için tabi normal olarak hiç birşey anlamadım :) Bu yüzden sizinde dediğiniz gibi bunu yapabilmem zor görünüyor :)

MKan.Design

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle ilginiz için teşekkürler.. Bilgim olmadığı için tabi normal olarak hiç birşey anlamadım :) Bu yüzden sizinde dediğiniz gibi bunu yapabilmem zor görünüyor :)

{
if(Edit2=="şifre")
if(Edit1=="kullanıcı adı")
else
;}

{
if(Edit2=="şifre_1")
if(Edit1=="kullanıcı adı_1")
else
;}

{
if(Edit2=="şifre_2")
if(Edit1=="kullanıcı adı_2")
else
;}

şeklinde kolay bir yöntemle değişiklik yapılarak sorun giderildi.

selime99

🌱Yeni Üye🌱
Peki , şöyle bir şeyi kodlamada yardımcı olur musunuz ,(mantığını da anlayayım:)
Bir yüz düşünün , gitmesi gereken yerler var , gitmemesi gereken yerler.Gitmemesi gereken yere drag edilince yüz birden ağlayan surat oluyor.Gitmesi gereken yere gidince ise gülen yüz oluyor ve belirlenen yolda motion tween ile ilerliyor.Eğer yardım ederseniz çook makbule geçecek .Bunu acilen öğrenmem lazım.

Şİmdiden teşekkürler !

mornatari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
selime99 hazır kod istiyorsun gibime geldi. hiç hoş değil. kodlama bilmeden öğrenmeden, yapılacak işler değil bunlar. + biçaba gösterdiğini göremiyorum. bişeyler öğrenip yapmaya çalışırsın da hata falan verir anlamazsın ya nerde yanlış yaptım diye sorarsın anlarım. ama sen o nasıl olur bu nasıl olur diyorsun. insanlardan yardımdan fazlasını istiyorsun. üstelik öğrenme amaçlı da değil ticari. firma böyle bişey istiyorsa bilen birine bi tasarımcıya ücreti karşılığında yaptırsın.