Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

actionscript 3 resimler aynı anda büyüyor

demirel1281

🏅Acemi Tasarımcı🏅
actionscript 3 de üzerine gelince resim büyüyen bi kod yazdım , yalnız 1 tane daha resim eklediğim de birisinin üstüne glince diğer de büyüyor , kodları önce aynı layer da yazdım olmadı, ayrı ayrı layer da yazdım gene olmadı . bi çözüm önerisi olan ?

Benzer konular

fullflash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yazdın ama olmadı demek, buyumesi istediğin button ya da movieclip'se neyse ikisinin ismini aynı verip vermediğine bak ayrıca bu büyümümesini istediğin :) şey level-ları falan nedir. Şimdi hep birlikte büyütelim, :) MovieClip'leri - ana sahnende resim_1 ve resim_2 isminde iki tane MovieClip oldugunu düşünelim, ve ikisinin içersinde de resim var diyelim.

code:

resim_1.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_OVER, setHandler);
resim_2.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_OVER, setHandler);
resim_1.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_OUT, setHandler);
resim_2.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_OUT, setHandler);

function setHandler(e:MouseEvent):void{
switch(e.currentTarget.type){
case "mouseOver" :
e.currentTarget.scaleX=e.currentTarget.scaleY= 1.5;
break;
case "mouseOut" :
e.currentTarget.scaleX=e.currentTarget.scaleY= 1;
break;
default:
break;
}
}

// MovieClip yapını tam olarak bilemiyorum eğer anlatığım gibi yaparsan büyüp küçülür...

Byexe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
fullflash arkadaşım ö.m atamadım..
banada bir yardımcı olurmusun acaba hazır bir flash sitesi vardı butonları büyüterek link verdim üstüne gelince büyüyor burdaki resim muhabbeti gibi bende şimdi o butonlara resim galerisi için link vermem gerek yapabiliceğim hazır flash galerisi var yalnız ben aynı sayfada resimler çıksın istiyorum yani aynı sayfada çıkıp 1-2-3 gibi ileri doru gidebiliceğim bişey,örneğin resim galerisi için butona tıklandığında aynı sayfada açılıcak arka plan hafif siyah flor olucak öyle bişey yapabilirmiyiz kod ile ? zormudur acaba yardımcı olurmusun?

fullflash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Anlattığın yapıda bir şeyler yapabilmek sitiyorsan temel, basitte olsa as2 ya da as3 yazıyor olman gerekki buradaki örnek 10 - 15 satırlık bir kod, senin istediğin daha compleks bi durum eğer bilmiyorsan bu benim için yük olur :) nedir actionscript ??