Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

After Effects bilgisayar önerisi

fox89hakan

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar after effects programını tam performanslı kullanmak ıcın bilgisayar tavsıyesıne ihtiyacım var mevcut bilgisayarım calışmalarımı kaydetmesı uzun suruyor ve göruntu kalıtesı ıstedıgımın altında kalıyor. Hızlı cözüm ala bilmek ıcın configrasyon önerilerinizi beklıyorum.

yas_yil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ne kadarlık bütçe ayırdın?

fox89hakan

🌱Yeni Üye🌱
2 5 bin arasi ama mac yada iş istasyonun yanısıra benim için pc paltformu olması önemli

Bortener

🏅Acemi Tasarımcı🏅
görüntülerin bilgisayar tarafından yavaş kayıt edilmesi farklı bir durum, eğer hesaplanması
çok vakit alıyor gibi bir sorun varsa profesyonel bir ekran kartı desteği ile parçaların
toplanması uygun olur.

Z68, P67 veya X58'li bir chipsetli anakart seçimi ile başlanabilir. Buna Core i7 2600
serisi bir CPU, ATI'den HD serisi veya NVIDIA'dan GTX serisi veya PNY Quattro serisinden
bir ekran kartı, depolama için 2 TB HDD, işletim sistemi tarafı için 120 GB SSD
Corsair Force 3 serisi harddisk, 8 GB ve üstü DDR3 ram, en az 700 wattlı kaliteli bir
PSU (Thermalthake, Corsair vs 80+ modeller) bunlara uygun makul bir kasa, 24" üstü
ekran (DVI veya Display Port bağlantılarına sahip), CPU soğutucusu (Thermalthake,
Zalman vs) gibi parçaları bir araya getirerek uzunca bir süre işini görecek
sistem oluşturabilirsin.

İşin içinde oyun oynamak da varsa ATI Radeon HD 6900 serisini önerebilirim.
Bu önerdiğim parçaları bir değerlendirirsin. Seçiminde kolay gelsin...

fox89hakan

🌱Yeni Üye🌱
görüntülerin bilgisayar tarafından yavaş kayıt edilmesi farklı bir durum, eğer hesaplanması
çok vakit alıyor gibi bir sorun varsa profesyonel bir ekran kartı desteği ile parçaların
toplanması uygun olur.

Z68, P67 veya X58'li bir chipsetli anakart seçimi ile başlanabilir. Buna Core i7 2600
serisi bir CPU, ATI'den HD serisi veya NVIDIA'dan GTX serisi veya PNY Quattro serisinden
bir ekran kartı, depolama için 2 TB HDD, işletim sistemi tarafı için 120 GB SSD
Corsair Force 3 serisi harddisk, 8 GB ve üstü DDR3 ram, en az 700 wattlı kaliteli bir
PSU (Thermalthake, Corsair vs 80+ modeller) bunlara uygun makul bir kasa, 24" üstü
ekran (DVI veya Display Port bağlantılarına sahip), CPU soğutucusu (Thermalthake,
Zalman vs) gibi parçaları bir araya getirerek uzunca bir süre işini görecek
sistem oluşturabilirsin.

İşin içinde oyun oynamak da varsa ATI Radeon HD 6900 serisini önerebilirim.
Bu önerdiğim parçaları bir değerlendirirsin. Seçiminde kolay gelsin...

teşekkurer öneri için degerlen direcem

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
şu anki mevcut sisteminize ait bilgileri vererek işe başlasanız. Belki sistem zaten yeterlidir.

Ayrıca görüntü kalitesinin kötü olşu bilgisayarla değil, kaydetme (yada oynatma) ayarlarıyla ilgili olmalı