Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

after effects de adjusment layer hakkında bilgisi olan var mı ?

ecrinim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
after effects de adjusment layer hakkında bilgisi olan var mı ? ne işe yarar ne gibi özelliği var? eğitim dvdlerimde böyle bir bilgi yokda adrew hocamızda anlatmış ama pek yeterli gelmedi ?

muratcdemirci

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.manyakbirsite.com
Adjustment layer boş bir panel olarak düşün. Bu panelin üzerinde kompozisyonunuzdaki diğer objelere dokunmadan genel ayarlarını yapabilirsiniz. Renk değişimleri, efektler vs. vs.

Adjustment layer'ın diğer layerların üzerinde olması halinde altında bulunan tüm layerlar uygulanan efekt veya benzeri actionlardan etkileneceklerdir.

ecrinim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
diğerlerini de etkileyen bir obje gibi yani. teşekkür ederim beni bilgilendirğiniz için . sizler olmasanız ben bu programı nasıl öğrenirim :)
TEŞEKKÜR EDERİM

Aldarion

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ayrıca 3 boyutlu düzlemdeki iki nesne arasında oluşan bazı sorunları da adjustment layer ile çözebilirsin.
Misal: Üst layerdaki nesneni her zaman üstte tutmak istiyorsun ancak pozisyonundan dolayı alttaki 3 boyutlu düzlemdeki nesnen öne geçiyor. Bu gibi durumlarda 2 layer arasına adjustment layer atarak yukardaki layer'ı her zaman üstte görünür kılabilirsin.