Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Animasyon Yapımı İçin Program ???

laztik

🌱Yeni Üye🌱
İyi günler ben /\animatör-vs-animasyon/\ türü animasyonlar için çok hevesliyim cin ali tarzı ya da normalde olabilir. Çizgi film türü kare-kare "bi defterde sayfaları çevirerek hareketli görüntü oluşturma gibi programlar" için hangi programı önerirsiniz???

jazzgrr

🌱Yeni Üye🌱
Flash öğrenisrsen bu istediklerini kolayca yapabilirsin.Flash'ı nasıl bulacağını anlatmama gerek yok herhalde.derslerinide heryerde bulabilirsin.

laztik

🌱Yeni Üye🌱
herkes flash diyor fakat ben yaklaşık 1 ay boyunca flash için internette karıştırmadığım yer kalmamıştı fakat flash ın o zmn çizgifilm yapımı için olmadığını anlamıştım. o zmn internette hep tekerlek yuvarla buton yap gibi antin kuntin seyler wardı ama yinede hepsini uygulamıştım. daha acık cevap verecek war mı?

jazzgrr

🌱Yeni Üye🌱
sen bir kaç ayda flash ın neler yapabildiğini anlamışsın.seni canı gönülden tebrik ediyorum.

azimebolat

🌱Yeni Üye🌱
maya programı var 3 boyutlu program yapmak için
2 boyutlu da genelde elle çizilip bilgisayar ekranına gönderildikten sonra makro madia programı gibi programlarla yapılıyor ama bunu genelde japonlar kullanıyor

flash programında da çizgi film yapabilirsin
çizimlerini yaptıktan sonra flash'a ait tam hatırlamıyorum ama quick time gibi bir programa sahip olman gerekli yayınlayabilmen için...

kolay gelsin sana...

ogcetin

🌱Yeni Üye🌱
Detay ve kalıte ıstıyorsan Cinema 4D onerırım :)

mhmtzl

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.royalwebdesign.net
aradığın şey tam olarak " FLASH " !!!

flashda şöyle bi özellik var mesela; bir çöp adam çizdin, ve diyelim ki bir sonraki kareye de çiziceksin ve çok küçük bi hareket vericeksin tıpkı eskiden kitap kenarlarına yaptığımız gibi, işte flashta bir önceki çizdiğin çöp adamları da görebilmeni ve çizecek olduğun her yeni karedeki çöp adamları bir önceki çöp adamlara göre referans alarak çizebilmeni sağlayan bir özellik var :)

bu özelliği nasıl aktifleştireceğini bana ulaşırsan söylerim...

kolay gelsin ;)

laztik

🌱Yeni Üye🌱
mhmtzl bu konuda bna yardımcı olabileceğini umuyorum... MSN verirsen veya buradanda olabilir... Diğer arkadaşlarada sundukları seçenekler için çok teşekkürler.

keremToo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.keremtoo.com
Tabi ik akla gelen flash oluyor gercektende karakter canladırma ve animasyon için düşünüle bilir ama bu işler için daha yetenekli bir program önere bilirim Anime Studio Pro bu program senin aradığın program bence üstelik kullanımıda cok kolay.