Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Benim ekranımda hazırladığım 1680x1050

studyokan

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar bu konuyla ilgili olmasa da, video işiyle haşır neşir arkadaşların bana yardımcı olabileceğini umuyorum. (Daha alakalı bir konu bulamadım o yüzden yönetimden özür dilerim)
Ben Camtasia programıyla, mesleğimle alakalı bir programın eğitimini hazırladım.
Samsung marka geniş ekran monitor kullanıyorum. Bunun başıma dert olacağını bilmezdim. Ekran çözünürlüğüm 1680x1050 şu anda. Fakat takdir ederseniz insanlar daha ufak veya daha kareye yakın çözünürlüklü ekranlar kullanıyor.
Şu an yaptığım denemelere göre HD 1280x720 çözünürlükte video izlenebilir durumda. Sizden istediğim iki yardım var:

1. Her kullanıcının (Benim ekranımda hazırladığım 1680x1050) kendi bilgisayarında daha kaliteli izleyebileceği bir format ne olabilir?

2. Bu konuyla ilgili siteden bir webmaster a yaptırmayı düşündüğüm arkadaşın websitesine koyacağı videonun formatı ve ölçüleri ne olmalıdır? (Websiteden rahatlıkla izlenebilecek)

Bilgisi olan arkadaşlar esirgemesin lütfen. Aşağıda msn adresimi yazacağım izninizle. İlgilenen yardımsever arkadaşlara 1 video örneğini gönderebilirim test etmeleri açısından.

Saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:

gorselsanat

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mihrac.com
Benim tavsiyem uncompress (sıkıştırmadan) avi çıktısı alıp flv ye default değerleri ile çevirmeniz. ama ayar vs ile uğraşmayayım diyorsanız, bir video sitesine HQ seçeneği ile yükleyin, sonra onu embed edin. ya da indirin yüklediğinizi, kendi sitenize yükleyin. tavsiyem vimeo'dur.

muhammed008

🏅Acemi Tasarımcı🏅
@gorselsanat tebrikler daha güzel açıklanamazdı.

firex

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.milcanx.com
arkadaşım çok basit , bir converter yükle flv olarak kaydet veya istediğin format ve boyutta