Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Benimde bikaç sorum olcaktı.

h3ll_torment

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
Www.ForumOxi.Com
S.a Arkadaşlar Bizim Burası Fazla Gelişmediği İçin Bikaç Lise Tek Var Bende Düz Lise Okuyorum ve Grafiker Olmak İstiyorum ne yapmam gerekiyo Eşit Ağırlık (TM) Okuyorum Bi Yardımcı olursanız Sevinirim.

SELAMETLe..

Benzer konular

muratiff

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Üniversiteler grafik tasarım bölümlerine ÖSS sözel 1-2 puanlarına göre öğrenci alıyor. Devlet üniversiteleri puanlarınız hariç yetenek sınavını koşul tutuyor ve daha önce yaptığınız çalışmalarında referans gösterilmesi önemli. Özel üniversiteler herhangi bir bölümden 145 puan ve üzeri ile yetenek sınavı ile öğrenci alıyor. Eğer üniversiteyi bekliyemem hemen öğrenmek istiyorum diyorsan, bir çok grafik tasarım kursları var. Ben üniversiteye girmeden önce grafik tasarım kursu almıştım 3 ay, çok faydası oldu.
Bunların dışında photoshop programını kurup internet üzerindeki ücretsiz dersleri takip ederekte bir fikir edinebilirsin.

muratiff

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Devlet üniversitesi okuyacaksan evet.

muratiff

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Mesela Bölümün Eşit Ağırlıklı,
Eşit Ağırlık 1-2 yi çözdün
Sözel 1-2 yi çözdün,
Gideceğin üniversite grafik tasarım bölümüne Sözel den öğrenci alıyor ise, sen eşit ağırlıklı öğrencisi olduğun için ÖSYM belli oranda puan kırar.
280 puan almışsan eşit ağırlıklı 2 den, başka bir bölüm seçtiğin için 261 puana düşer, tam kesin bilmiyorum yüzdesini. Sadece örnek veriyorum. Okuduğun bölümü haricinde başka bir bölümü seçersen ÖSYM puan kırar.