Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bir kaç soru...

azimuth

🌱Yeni Üye🌱
Herkese merhaba,
Bu siteyi yeni keşfettim ve keşfettiğimden beri bir kaç şey öğrendim... (Bir kaç saat içerisinde)
Photoshop kullanıyorum ama illustrator a yeni başladım diyebilirim... Tasarımda yeniyim diyebilirim, yeni olmamla birlikte bir kaç problemimi paylaşmak istedim...

1- Photoshoptan bir fotografı yapmış olduğum tasarım içerisinde yerleştirmek istediğimde eğer obje şekil olarak köşegen değilse beyaz bir fonla karşılaşmaktayım ve bu fonu yok edememekteyim.. Eğer photoshop ta seçili objeyi yeni bir sayfaya kopyalayıp TIFF olarak kaydeder ve illustrator da "place" ile yerleştirirsem bu beyaz fon oluşmamakta... Bu işin kısa yolu var mıdır?

2- Herhangi bir kutu yada çember yapıp içerisini radial gradient olarak döşedikten sonra orta noktanın rengini kaydırabilme şansımız var mı? (aynı obje içerisinde...) Varsa nasıl? ben bulamadım...

Yardımlarınız için teşekkürler...

Benzer konular

azimuth

🌱Yeni Üye🌱
Aşağıda olan grafikteki ortada bulunan beyaz noktanın yerini nasıl değiştirebilirim?

gradients.jpg

Son düzenleme:

sinan_ad

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gradient olayını gradienti verdikten sonra elle ayarlaman gerekiyor. önce daireni seç. sonra solda araçlar kutusundan gradient'i seç ve nesnenin üzerinde basılı turarak kaydır. gradienti bu şekilde ayarlayabilirsin. resim olayına gelince zannedersem çağırdığın resmin boş transparan kısımlarının illustrator'de görünmemesini istiyorsun. eğer sorunun buysa photo shopda psd olarak kaydet ve illustrator'e o şekilde çağır. kolay gelsin...

azimuth

🌱Yeni Üye🌱
@sinan_ad
Gradient bilgisi için teşekkürler... bir şey daha öğrenmiş oldum sayende...
Fotograf aktarımı içinse daha kolay bir çözüm yoksa aynı yönteme devam ediyoruz demekki... :(
Teşekkürler yeniden...

Aspel88

🏅Acemi Tasarımcı🏅
png formatında arka plan alma dersen de arka plan gelmez ama arkadaki beyazlık photoshopda da olmasın background ı sil yani

my_manner

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1.sorunu anlamadım eger vektörel değilse jpg vb bir formattaysa arka zeminide beraberinde alırsın eger arka zemini istemiyorsan arac kutusundan pen tool yardımıyla dekube et ve tiff olarak kaydet ama kaydederken layerlı olsun ve kaydettiğinde karsına bir uyarı cıkacak tiff optinustan save transparency i isaretle bu sekilde sadece kullanmak istediğin kısmını istediğin yere alabilirsin.... tabi istediğin bu bilgi ise kolay gelsin...