Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu foto galeri Flashta olur mu?

fmelih-

🏅Acemi Tasarımcı🏅
SÖNMEZ İNŞAAT SAMSUN bu sayfada alttaki resimler tıklayınca büyüyor flashta bunu yaptım buton olarak ama biri büyütülünce diğer küçük resim diğerinin üzerinde kalıyor nasıl yapabilirim bu sitedekini flashta?

trvendetta

🏅Acemi Tasarımcı🏅
javascript ile yapmış flashdada olurda ben bilmiyorum

fmelih-

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yapabilecek olan var mı veya böyle hazır bir fla sı olan varsa paylaşırsa çok faydalı olacak.

finfik

👑Efsanevi Grafiker👑
swishmax de yapabilirsin... kullanımı çok kolay, hemen çözersin... internetten hemen iner...

sanaluser

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.taneryilmaz.net
flash tada çok kolay yapabilirsin resimleri movieclip yapıp içinde motion tween ile büyüme
animasyonunu oluşturup, movie clip ede on (release){this.gotoAndPlay(...);} yazabilirsin
resmi kapatmak içinde bu animasyonun son framesindeki resmin büyük halinin üstüne hepsini kaplayacak şekilde sadece hit alanı olan görünmez bi buton çizip onada aynı şekilde on (release) {gotoAndPlay (....);} yazabilirsin.aklıma böyle bi fikir geldi flashı biraz biliyosan mantığını anlamışsındır zaten.
Not:Bu anlatım Actionscript 2,0 için geçerlidir.

fmelih-

🏅Acemi Tasarımcı🏅
flash tada çok kolay yapabilirsin resimleri movieclip yapıp içinde motion tween ile büyüme
animasyonunu oluşturup, movie clip ede on (release){this.gotoAndPlay(...);} yazabilirsin
resmi kapatmak içinde bu animasyonun son framesindeki resmin büyük halinin üstüne hepsini kaplayacak şekilde sadece hit alanı olan görünmez bi buton çizip onada aynı şekilde on (release) {gotoAndPlay (....);} yazabilirsin.aklıma böyle bi fikir geldi flashı biraz biliyosan mantığını anlamışsındır zaten.
Not:Bu anlatım Actionscript 2,0 için geçerlidir.
Movieclip yaptığım zaman iki resim üst üste geldiğinde diğeri büyüyen resmin içerisinde görünüyor.Yani seçilen movieclip e nasıl bir kod eklemeliyim diğer resmin altında kalmaması için?

cypqo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
seçilen movie nin depth ini değiştirmen lazım.

butonum.onRelease = function(){
movie_clibim.swapDepths(movie_clibim._parent.getNextHighestDepth());
}

sanaluser

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.taneryilmaz.net
actionscript 2.0 da yapıyosan on (release) yazan yerlere {this.swapDepth=(1);} satırını eklemen yeterli olacaktır.

fmelih-

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Actions katmanında şu kodlar var.Ama biri büyüdüğünde diğerinin üzerini kapatması gerekirken onun altında kalıyor kodlar alttaki gibi.

on (rollOver) {
gotoAndPlay("basla");
}

on (rollOut) {
gotoAndPlay("bitir");
}

fmelih-

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sanaluser yazdığın gibi yaptım problemsiz şekilde çalışıyor size ve bu başlık altında mesajlarıyla yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

fmelih-

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Peki bu resimleri mouse üstüne geldiğinde değil de tıklandığında büyümesi yine tıklandığında küçülmesi için ne yapmam gerekiyor.

sanaluser

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.taneryilmaz.net
resmin küçük haline bunu,
on (release) {
gotoAndPlay("basla");
this.swapDepths(1);
}

büyük haline bunu yazman lzaım
on (release) {
gotoAndPlay("bitir");
this.swapDepths(1);
}

fmelih-

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Fla dosyasını buraya eklemem lazım hata veriyor.