Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi

KoleRap

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar merhaba kız arkadaşımın ödevi için fireworkste yapılmş basit bir site lazım yardımcı olurmusunuz?

tasarim_izmir

🌱Yeni Üye🌱
Benim bu maile cevabım şöyle olur; 2 TL vereyim bir daha gözüme gözükmeyin! :))

aynen katılıyorum.. gözümle görmesem inanmazdım. zaman zaman ben de saçma sapan teklifler alıyorum ama bu kadarı ile hiç karşılaşmadım ben açıkçası... 1,5 tl tasarım başına fiyatı teklifini yapan bir insanı akıl hastanesine kapatmak lazım.

yalnız arkadaşlar bunun tam tersi de olabiliyor. yani öyle basit işler için öyle uçuk fiyat teklif yapılabiliyor ki bazen kanım donuyor.

yani piyasa karma karışık. herkes birbirini ezme peşinde...

zaman zaman düşünüyorum. bir kokoreç arabası yaptırıp bir sanayi sitesinin köşesinde satmayı. cidden al gülüm ver gülüm. emeğin değerini anlamayan insancıklarla muhatap olmak zorunda değilsin....

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
ben bu paraya değil tasarım parmağımı bile kıpırdatmam

kampuscelil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
adam bu fiyata anca örnek çıktısını alabilir. saçmalık selamlar

jardelao

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu arkadaşı tebrik ediyorum demek ki bizim yaptığımız sektör bu kadar basit o zaman niye herkes bu işi yapmıyor anlayamadım ki
EMEĞE SAYGI sadece

enreklam

🌱Yeni Üye🌱
adam "onlayn" dedikten sonra 1.5 tl iyi fiyat vermiş yine çapına göre:)
böyleleri zengin olur bizde laf salatası yaparız anca...
önemli olan bir işi bilmek değil o işi yaptırabilmektir para böyle kazanılıyor bu memlekette.

daseko

🌱Yeni Üye🌱
ne olacak abi programa çift tıklayıp açan kendini grafiker sanıyor. Yaptığınız işte ne varki gözü ile bakılıyor olacağı bu haltan hukuktan kimsenin haberi yok oturduğu yerden para kazanılıyor diye düşünülüyor..... Yazık

cgdsarslan

🌱Yeni Üye🌱
Mail adresini gösterseydin de firamanın biraz sallayalım içimiz rahatlardı

dxfdesignozkan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu kadar rahat birşekilde yazdığına göre, 1.5 tl'ye yapan tasarımcılar daha doğrusu ameleler var demekki.

prompo333

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bunların hepisine bir meydan dayağı şart bence :)

dt

🌟Usta Tasarımcı🌟
bizim malesef en büyük sorunumuz bu işte. insanların eline illaki somut bir iş vericeksin bişey koyacaksın böyle masaya eline alıcak bakıcak kaliteli beğenecek öyle bi fiyata ücrete layık görecek. yoksa sen bilgisayar başında kafa patlatmışın en uygun logoyu yapmışın süper görseller oluşturmuşun photoshopta uğraşmışsın adam eğer o işten anlamıyorsa onun gözünde o iş bile değil malesef. o kadar küçümsüyorlar ki. bilgisayarda iki dakikada çizdin işte! aldın resmi kestin koydun yazı yazdın işte.. çok acı bir durum malesef ama daha da acısı insanların senin tasarımınada saygı duymamaları.iki kuruş verdikleri yetmiyomuş gibi birde herşeye karışmak istiyorlar. yani sen tasarımcısın ama sen tasarlayamazsın benim kafamdaki şeyi sölicem çiziceksin işte. bi yerden birşey görüyorlar nerdeyse aynısını istiyolar. ne kadar anlatsan da özgünlüğü, renk uyumunu, manasını vs. hiç oralı bile olmuyorlar. ya kardeşim ben tasarımcıysam bu işi yapıyorsan bi güven ya bi dediklerimi dinle bişey biliyorumdurda diyorumdur dimi. çok yaralıyım bu konuda böyle sabaha kadar yazarım aslında ama yeter bu kadar :)

womd

🌟Usta Tasarımcı🌟
1.5 tl'ye kartvizit, logo, vesayire yapan olacağını sanmıyorum. bunlar bence çakallık peşinde belki bir tane düşürürüz diye. velev ki 1.5 tl'ye bu işi yapan var, onların müşteri portföyü de 1.5 tl'lik adamlardan oluşur. öyle adamlar da zaten bana gelmesinler, ben istemiyorum.

bhfo38

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yuhhhhhhhh diyorum başka bişey demiyorum yani

LaYeR

🏆Pro Tasarımcı🏆
Gözlerime inanamıyorum..

cindoruk

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.kadircindoruk.tr.gg
arkadaşlar evet piyasayı düşüren insanlar var ve kınıyorum bende. Ama onları bu işe yönelten gelişen teknoloji bizim mesleğimizi daha cazip ve eğlenceli kıldı internetten 2 siteye bakan kavrıyo programları artık. çok var piyasada ışık renk bilgisi olmadan matbaa bilgisi olmadan iş yapan rgb cmyk nedir bilmeden kafasına göre calısıp şu PAYLAŞTIĞINIZ hazır vektörel ve psd dosyaları direk programa atıp tasarım yaptım diyen ve müşteriye ne kadar verirsen o kadar diyen adamlar VAR ARKADAŞLAR VAR. mesele sadece bizde değil konunun ucu bir çok yere dokunuyor.

yazarcizer

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bu konu yıllardır kanayan bir yara olarak artarak devam etmekte. Niteliksiz ve denetimsiz meslek eğitimlerinin nereye kadar bu şekilde devam edecek. Yıllarını bu mesleğe vermiş, üniversitesinde okumuş ya da bir ustanın yanında yetişmiş işinin ehli meslektaşlarımızın, iyi bir eğitim vaadiyle niteliksiz eğitmenler tarafından yetiştirilerek işinin ehli arkadaşlarımızla yer yer kıyaslamaya girilmiştir. Düşük ekonomik şartlarda çalışmayı kabul ettiklerinden dolayı ücretlerin belirli bir seviyeye gelmesini, sosyal hakların gelişip yerleşmemesinde nisbeten etkileri olan bu arkadaşlarımız aslında kendi yaşamlarını daha da zorlaştırıyorlar.

Bu kötü tablonun yanında nitelikli eğitim kuruluşları ve eğitmenler yok mu? Tabi ki vardır ve var olduğunu biliyorum. Ama üzülerek söylüyorum azınlıkta.

https://www.ceyhunakgun.com/kutuphane/makaleler/grafikerolmak/

Bilgisayar kullanımını daha da ilerletmek için grafik ve animasyon kursuna katıldığını dile getiren Denizli, "İlkokulu dahi bitiremedim. Aldığım bu eğitim bana çok faydalı oldu. Bilgisayarın açma düğmesine basmaktan bile çekinirken, şimdi grafik çalışmaları yapıyorum." diyerek mutluluğunu ifade etti.

https://www.gazetegercek.com/70-yasindaki-kadin-grafik-ve-animasyon-egitimi-aliyor.html

ares_026

🌱Yeni Üye🌱
ayıptır günahtır... Bilgi,birikim bu kadar da alayaklar altına alınmaz. Yazıktır günahtır ya..

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Nihat abi:) sanırım işlerin yoğunluğundan dolayı yeni gördüm bu konuyu, kusuruma bakma ama tamda benlikmiş kaçırmışım:)

Neler düşündüğümü az çok bilirsin ucuz işçilik konusunda. Bilmeyenlerde küfürbaz olduğumu düşünebilirler. Ama kadarına pes! İyi bütçe ayırmışlar bari..Eksik para kalsaydı sakız çikolata koyarlardı hesabın yanına.