Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

buton yapımı hakkında

serkan187

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.serkankarakoyun.com
Herkese merhaba,

flash bölümündeki başlıklara bakmama rağmen aradığım cevabı bulamadım. siteme buton yapmam gerekiyor fakat istediğim gibi yapamıyorum. linkteki sitede bulunan butonun aynısını nasıl yapabilirm lütfen yardımlarınızı bekliyorum..şimdiden teşekkür ederim.

Benzer konular

serkan187

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.serkankarakoyun.com
evet o siteyi ben ücretsiz bir sitede tasarladım fakat reklamları kaldırmak istersek yıllık ücreti olan bir site.bende kendim yapmak istedim flash'ta ama butonda takıldım yapamıyorum çevresindeki sarı çizgiyi.yardım edebilcek kimsede yok gibi görünüyor..çaresizim :angel:

Janmark_

🌱Yeni Üye🌱
Maskeleme ile yapabirlisin o sarı çizgileri ilk önce çizgiyi çizik sonra onu kaplayacak bir çizgi veya herhangi bir şey çiziğ maske olarak atarsın sonra tween ile o maskeyi diğer butonda olduğu gibi çizdiğin çizginin üstünden çekersin ve elde etmiş olabilirsin.

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Ana sahnede kare şeklinde sembol çizdikten sonra ( F8 kısayolu ile ) Movie clip olurşturursun sonra üstüne çift tıklayıp içine girdiğinde kullanıcağınız alan kadar bir sembol yapıp buton özelliği atarsınız.
* ismini özellikler kısmından (Properties) " btn_1 "olarak atarsınız ;
* aynı frame de yeni bir katman (Layer) açarsınız
* Yeni layer in ilk karesine (1.Frame) sağ tıkladık tan sonra yada F9 a basarak
action panelini açıyorsunuz.

* Mause üzerindeyken yapılacakları yazılacağı kod;
* btn_1.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_OVER,hareket1);
function hareket1 (EVENT:MouseEvent):void {
gotoAndPlay(1)
}
* Mouse buton üzerinden ayrılınca yazılacak kod;
* btn_m_1.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_OVER,fareyok);
function fareyok (EVENT:MouseEvent):void {
gotoAndPlay(11)
}
*Frame sayısı size kalmış mask ile yapacağınız motion yada shape tween 'i aynı sahnede ayarladık tan sonra cıkan frame sayısını kod bölümünde belirterek etkileşimli bir hareket kazandırabilirsiniz.

örn: 1-15 frame arası mouse üzerine geldiğinde bir hareket oluşur Birinci kod aralığına 1 yazılır.action yazdığımız layer üzerinde 15.ci frame yeni bir keyframe eklenir stop (); kodu girilir.
Mouse üzerinden terk ettiği zaman hareketi tersine oluşturursunuz ozaman son frame 30 olur .. kod bölümünede 16 olarak yazarsınız.30 'uncu frame de tekrar stop() ; kodunu eklersiniz.

iyi forumlar.

serkan187

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.serkankarakoyun.com
Çok teşekkür ederim çok güzel anlatmışsınızda stop olan bölümünü ne yazikki anlayamadım

acaba bana örnek olarak bi tane butonu yapıp fla olarak yollama şansınız var mı? anlayamadım çünkü flashla pek aramda yoktur

Moderatör tarafında düzenlendi:

serkan187

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.serkankarakoyun.com
Sizlere nasıl teşekkür etsem az gelir.. Çok çok sağolun sorunum tamamen halloldu =)
tekrardan teşekkür ederim.iyi çalışmalar