Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

??Çizgi Üzerinde Giden Bir Araba Yapma??

Vejita

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar benim sorum şu:
Çizgi üzerinde giden arabayı yapmama rağmen nedense tekerleklere dönme hareketi bir türlü veremiyorum bunu nasıl yapacağımı söyler misiniz?Şimdiden teşekekkürler.(Flash8 kullanıyorum)
Benim izlediğim yol ise
1.İlk olarak bir tane tekerlek çizip ona dönme hareketi verdikten sonra movie clip olarak kaydediyorum(F8).
2.Yeni bir flash dökümanı açıp arabayı çizdikten sonra daha önce çizdiğim tekerleği buraya aktardıktan sonra tekerleği tekrardan kopyalayarak arabaya ikisini birden ekliyorum.
3.Daha sonra da istediğim kareye gelip Insertkeyframe(F6) yaptıktan sonra create motion ekledikten sonra son kareyede aynı işlemi uyguluyorum.
4.Daha sonra da add guide layer yapıp arabanın gideceği yolu belirleyip son karede nerede olmasını istediğimi belirtiyorum.
İşin kötü tarafı tekerleği yeni sayfaya aktardıktan sonra sabit bir şekilde olduğu yerde duruyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
yaptığınız örneği buraya atabilir misiniz?

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
tekerleğe hareket vermemişsiniz;

buyrun: araba

tekerlek klibine girin. kafanıza göre istediğiniz bir frame'e (kare) gelin ve F6 komutu ile buraya bir frame ekleyin. bu frame ilk framedeki objeyi aynen kopyalar. bu frame'de oluşan objeyi (son olarak oluşturduğunuzu) seçin ve transform (dönüştür) seçeneklerinde rotation (döndür) açısını 360 verin. sonra frameler arasındaki bölgeyi seçin ve sağ tıklayın. buradan hareket arası oluşturun (create motion tween). daha sonra alta inerek frameler arası boşluk seçiliyken, alttaki properties (özellikler) seçeneklerinde rotation (döngü) seçeneğinde saat yönü -SY- (CW)'ı seçin. CTRL+ENTER ile animasyonunuzu kontrol edin.

ben türkçe versiyonunu kullandığımdan ingilizce yazdıklarımda hatalar olabilir. kusura bakmayın.

iyi çalışmalar.