Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel uzmanlarından yardım ?

zoeq

🌱Yeni Üye🌱
S.a merhaba arkadaşlar.
Bir siteden hazır vektör indirdim.
hazır vektör arka planı da siyah
ben bu vektörü düzenleyip aşağıdaki hale getirmek istiyorum.
Yani bana lazım olan kısmı sadece yeşil bölümü.
o bölümü vektör halinde corel'den ayırabilirmiyiz ? Your Text yazısını da silmek istiyorum. Bu bir vektör olduğuna göre bu secenekler corel de yok mu ?
(Ben aşağıda Photoshop'ta örnek olarak ayırdım)

örnek : ( aşağıdaki resme tıklayın lütfen)

Son düzenleme:

Benzer konular

zafografi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
öncelikle iki kıvrımı ayrı ayrı çiz ve resimdeki gibi reklendir. dikey olanın renk değerini %5-10 arası siyah ekle ve orta kısmına fountain fill seçeneği ile renk geçişi uygula (gördüğüm kadarıyla dikey şeklin orta kısmına parlaklık efekti verilmiş, bu yüzden) sonra her iki çizimi seçip klevyendeki + tuşuna basarak kopya oluştur ve bu kopyaya siyah rengi uygula. shape tool seçeneği ile şekillerin uç resimdeki gibi genişlet. son olarak da siyah şekiller seçiliyken klevyendeki shift ve page down tuşlarına birlikte bas. böylece sonradan oluşturduğun kopyayı alta atmış olacaksın ve işlemin tatmamlanmış olacak.

zoeq

🌱Yeni Üye🌱
hocam vektör de bu grafikler( zemin , text ) vs. ayrı ayrı değil mi .
Yani sadece yeşil buton kısmını aradan cıkarıp yazıyı silmek için tüm bu uygulamalar mı gerekli ? Yani ben o yeşil kısmı farklı bir çalışmada kullanmak istiyorum.

zafografi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet coreldraw bir vektörel çizim ve tasarım programıdır. bu programda bir resim üzerinde değişiklik yapmak istiyorsan, resim seçiliyken üstteki edit bitmap seçeneğini tıklayıp corel-photopaint programına geçiş yapmalı, burada doku transferi seçeneği ile bu bahsettiğin şeyi yapabilirsin.

ugurergun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
FORUM KURALLARINI OKUMADIM O YÜZDEN BUNU YAZDIM ''mailini ver atiim veya yaz bana ****''

Moderatör tarafında düzenlendi:

mozturk1989

🌱Yeni Üye🌱
HQB7k.jpg.html