Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corelde bu çizim yapılabilirmi

cankendir

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.cmkreklam.com
Merhabalar. Eklediğim resim "aykiri" adlı üyeye ait. Resimde arka planda bulunan yuvarlaklar büyükten küçüğe ve silik bir şekilde ilerliyor. Aykiri bu çalışmayı illustrator de yapmış. Sorum şu; bu çalışmayı corelde tek tek çizmeden nasıl yapabiliriz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
hediyeekleri.jpg

Benzer konular

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
AI. cs4 de gerçekten çok güzel eklentiler var. Onun bu konuda kısa yolu varmı bilmiyorum. Ama corel de bu PSD yardmı le yağılır. Şmdi hatırlamıyorum. Siyathtan beyaza daire şeklinde bir degrade atıp sonra bunu psd nin standart plugnlerinden biriyle bu şekilde noktalar haline getirip daha sonra bunları seçerek seçili alanları path a çevir, ordan da Aİ olarak export edip cdr den çağırırısın. Yanlız cdr de grup olarak gelir. Sen ungrup yaparak CTRL+L ile birleştir.

derya_d13

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
o kısa yolu ben de arıyorum. noktalı desen doğru yerde kullanıldığında çok hoş duruyor..

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Corelde de çizilebilir.Ama biraz sabır ve uğraş ister.Uğraşmak istemiyorsan eğer Photoshop da bu tarz Brush lar mevcut.Transparan bi sayfa açıp Brush u oraya yapıştırın,daha sonra psd olarak kaydedip Corel e import edin.

infostorm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
konuyu POLKA DOTS şeklinde ara

orada adım adım anlatılıyor aslında basit ancak biraz uğraştırıyor

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok uğraştıran bir iş değil 4-5 işlemden sonra bu sonuca kolay yoldan ulaşabilirsiniz ancak bu sizin bilgi ve becerinize bağlı bir durum saatlerinizide alabilir :) corel de yapıcaksan çizeceksin bakıcaksın kolay gelsin..

XPPRO

🏅Acemi Tasarımcı🏅
can paşam.. bu soruyu benden once mı sonra mı sordun? ona gore cumleler kuracagım bundan sonrakı hayatımızda:)

Natre19

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle slm'lar bak nette heryerde brushlar var bu bruhları kullanarak o resmin arka fonunu halledebilirsin sonrada Layer stylle bu brushlerı renklendirebilirsin geri kalan kısımlarıda coreldrawda halledersin ;)

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
Öncelikle slm'lar bak nette heryerde brushlar var bu bruhları kullanarak o resmin arka fonunu halledebilirsin sonrada Layer stylle bu brushlerı renklendirebilirsin geri kalan kısımlarıda coreldrawda halledersin ;)

eğer elinde photoshop yoksa arkadaşımızın sizce söylediklerinizin bir yararı olurmuydu yaptığınız yorumları sorulan soruya uygun şekilde yaparsanız en azından bu başlığı okuyupta faydalanmak istiyenleri boş yere vakit kaybına sürüklememiş olursunuz...

tdogan86

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.fenomen.web.tr
konuyu POLKA DOTS şeklinde ara

orada adım adım anlatılıyor aslında basit ancak biraz uğraştırıyor

evet arkadaşımızın da dediği gibi buna polka dots deniyor. internette resimli anlatımları çok fazla. polka noktaları polka noktası gibi çeşitli versiyonlarda da aratabilirsin:) bu şekilde photoshopta hazırlayıp diğerlerini de corel de yaparsan en kısa yolu bu olur.

mellike

🌱Yeni Üye🌱
merhaba
çizim AI yapıldıysa corele import edebilirsin corel tanıyor
bir diğer seçenek tamamen corel de oluşturman, isteiğin ebatda bir daire çiz x ve y koordınatlarını ayarlıyarak 1dk içinde 500 tane daha daire yapabılırsın (duplicate ile) ve transparan efektı uygula istedın sonuca ulaşırsın tabı bu şekılde bır anlatımla zor olur görmen gerek :) daha olmassa ben sana çiziyım corelde 20dk sürmez kolay gelsın

Son düzenleme:

emre_ozturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Corel de Bitmap Menüsünden Color Transform / Halftone Burdan da yapabilirsin...