Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fare üzerine geldiğinde büyüyen resim.??

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar yaklaşık iki haftadır çözemiyorum varolan bi konunun https://www.grafikerler.net/fare-ile-resmin-uzerine-gelince-buyusun-t14810.html

devamında yazdım ama kımse cevap vermedi orda verilen dosyadaki gibi yaptım resmin üzerine gelince resim büyüyor sorun yok ben birde aynı bu sekılde calısan bı kac resim daha eklemek istiyorum ama bi türlü yapamadım lütfen bilen arkadaşlar yardım etsin..istediğim özetle şu: Flash ta küçük resmin üzerine geldiğimde resim büyüsün çekincede tekrar eski halini alsın ama bir değil birden fazla resme aynı sayfada yapmak istiyorum

teşekkür ederim iyi çalışmalar...

Benzer konular

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu meseleyı hallettim yogun ilginizden dolayı teşekkür ederim

NOCRY

🏅Acemi Tasarımcı🏅
nasıl hallettin? Bana da lazım

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
flashta button olarak hazırladım resımlerı üzerine gelince büyüdü ama tween olmadı mause üzerine gelince direkt büyüyor

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
Yeni gördüm açtığın konuyu daha önce görseydim yardımcı olabilirdim.. Şekillerin üstüne fareyle gelindiğinde küçülme büyüme kayma renk değişimi gibi şeyler yapmak istiyorsanız önce şekil/resimi convert to symbolden - buttona çevirmeniz gerekmekte.. butona çevirdikten sonra şeklin üstüne çift tıklamız halinde sizi yeni bir scene e atıcaktır ve burda şekliniin 4 farklı konumunu görüceksiniz.. Bu konumlar normal hali/ mousela üstüne gelindiğinde / üstüne tıklandığında .. diye devam etmekte ayrımların hepsine en baştaki keyframe mi kopyalayarak her durumda aynı olmasını sağlayıp daha sonra hangisinin değişmesini istiyorsanız o kısın üstüne tıklayıp şekliniz üstünde küçültme/büyültme/kaydırma yapabilirsiniz .

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet Dilara biraz geç çözdüm ama tam anlattığın gibi yaptım.yinede teşekkür ederim.başka arkadaşlarada lazım olabilir.
iyi tasarımlar...

yakut33ada

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaslar,Bende uzerine fareyle gelindigi zaman buyuyen icon yada resim yapmak istiyorum.Apple daki toolbara benziyor biraz, ornek olarak MARET harika olur eger yardimci olabilirseniz. Simdiden tesekkurler.

aybala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yakut33ada resmı yada iconu ekleyip F8 yapıp ordan butonu secmen gerekıcek buton yaptıktan sonra ıcıne gir timelıne da up over down hit alanlarlarında freetransform yaparak buyume işlemini gerceklestırebılırsın.Kolay gelsın sana sımdıden

BloodyPuppet

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşım eğer tween kullanarak bunu yapmak istiyorsan izleyeceğin yol şu şekilde olmalı:

1. Büyümesini istediğin nesneyi seç, F8'e bas movie clip'i seç ok de.
2. Movie clip' e çevirdiğin nesnenin üzerine 2 kez tıkla ve içine gir.
3. Şu anda yeni bir scene desin, timeline da bir tek frame var. Bu frame senin nesnenin orjinal hali. Timeline'a gel ve 20. frame'e yeni bir keyframe ekle. Ardından 30. frame'e de yenisini ekle. Bu keyframe aralıkları ne kadar uzun olursa animasyonun o kadar yavari aralıklar ne kadar kısa olursa animasyonun o kadar hızlı olacaktır.
4. Şimdi 2. frame geri gel, 2. framede iken nesneni free transformda iken alt tuşuna basılı tutarak büyüt. Alt tuşuna basmamızın sebebi nesnemizin bütün köşelerinden orantılı olarak büyütürken referans noktasını koruması.
5. Şimdi 1. frame de küçük, 20. frame de büyük ve 30. frame de yine küçük bir nesnemiz var. 10. frame gel ve bir keyframe daha ekle ve 10-20, 20-30 arasına shape tween ekle.
6. Yeni bir layer oluştur. Bu layerdayken 1. ve 20. frameleri tek tek seç ve ikisine ayrı ayrı actions panelinden stop(); kodunu ekle. Bu sayede animasyon 1. ve 20 sahneler de duracaktır.
7. Ana sahneye geri dön ve movie clip i seçip aşağıdaki kodları actions paneline yapıştır.

on(rollOver){
gotoAndPlay(10)
}
on(rollOut, dragOver, dragOut){
if(this._currentframe!=20){
this.gotoAndPlay(21+(20-this._currentframe))
}else{
this.gotoAndPlay(21);
}
}
8. Eğer movie clipin içindeki keyframelerin aralıklarını değiştirdiysen, bu kodlardaki sayıları da değiştirmen gerekir.
9. Daha akıcı bir animasyon için movie clipin içine tekrar gir, 10-20 frame arasındaki animasyonu seç ve ease değerini 100, 20-30 arasındaki ease değerinide -100 yap.

Artık ctrl+enter yapıp çalışmamızı kontrol edebiliriz. Resimin üstüne geldiğinde resim büyüyecektir.

Anasahnedeyken boş bir alana tıklayıp, propertiesdeki frame rate değerini 24 e çıkart ki animasyon daha akıcı olsun. ;)

Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi çalışmalar arkadaşlar.

Son düzenleme:

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Boody teşekkür ederim ayrıntılı anlatım için
şuan flash tasarımlar google da okunamadıgı için js iquery yada css ile yapmam lazım bunu onu araştırıyorum bulabilirsem iyi oacak.
facebook ta resımlere tıklayınca ortada büyümesi ve kalan ekranın kararması gibi bişey mesela