Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash 8 yardım

mssy35

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar flash 8 de herhangi bi jpeg resminin kenarlarını yuvarlamak istiyorum! Resimli veya metin le anlata bilecek varmı?şimdiden çok teşekürler Hayırlı ramazanlar!

Benzer konular

mhmtzl

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.royalwebdesign.net
flash 8 de köşeleri yuvarlatılmış bir dikdörtgen çizemiyorsunuz hatırladığım kadarıyla...o yüzden flash cs5 kurmanızı öneririm...

artık cs5 kullanmaya başladığınızı varsayarak;

resmin bulunduğu layer ın üstüne yeni bir layer açın ve köşeleri yuvarlatılmış bir dikdörgen çizin, sonra bu üstteki layerı maske olarak atayın ve layerları kilitleyin olay bitmiştir artık resminiz köşeleri yuvarlatılmış şekilde görünecektir...

mssy35

🌱Yeni Üye🌱
bende o işlemi flash 8 de denedim maskelemeyi bi türlü yapamadım deli oldum dmkki o özellik yokmuş :D teşekürler!

BloodyPuppet

🌱Yeni Üye🌱
Aslında o özellik flash 8 de de var. Toolbardan rectangle tool u seçtikten sonra yine toolbarda aşağıda kalan options bölümünden set corner radius seçin, istediğiniz bir değiri girin. Değeri ne kadar yüksek yazarsanız köşeler o kadar çok yuvarlanır. Ardından, bu çizdiğiniz kenarları yuvarlanmış rectangle'ı resiminizin bulunduğu laryerın bir üst layerına ekleyin ve bu yeni eklediğiniz layerı mask olarak seçin. Bütün bunları yaptıktan sonra resiminizin kenarları yuvarlanmış olmalıdır. İyi çalışmalar, kolay gelsin.

mssy35

🌱Yeni Üye🌱
Çok teşekürler çok işime ayradı maskeleme işleminden sonra yeni bir layer açıp o layere istediğimiz aniamsyonları yapabiliriz arkadaşalr! kolay gelsin