Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash Acil Yardım

hcinaroglu

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba
https://hcinar.zxq.net/tr.html bu link'deki merdane animasyonunu ben açılır menü yapmak istiyorum ister Flash la ister swishmax la farketmez üst merdane sabit kalacak üzerinde "ürünler" yazacak ve mouse geldiğinde alt merdane açılıp hamuru açacak (link'te olduğu gibi) ve içerisinde ürünler olacak. ben 3 gündür uğraşıyorum yapamadım bana bu konuda (online'da olabilir) yardım edebilecek arkadaşlar varsa çok acil ihtiyacım var.. siteyi bitirmem lazım

şimdiden teşekürler
"ayrıca daha evvel konu açılmışsa Admin den özür dilerim araştıracak vaktim olmadı ve konular eski tarihli"

Son düzenleme:

Benzer konular

hcinaroglu

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar üslup biraz sert olmuş 24 kişi okuyupta bi kişi cvp yazmayınca anladım :))) herkezden özür dilerim.. lütfen bilen arkadaşlar varsa, yardım istemiştim sadece

centeotle

🌱Yeni Üye🌱
merdanenin üst tarafını buton yap, sonra o butonu düzenlerken, üzerine gelindiğinde animasyonu başlat. animasyonda ise, merdanenin alt tarafı olsun ve aşağı doğru açılsın. tabi hamurda olsun. En basit şekilde yapmaya çalıştım. Biraz uğraşarak, istediğin şeyi yapabilirsin sanırım.

Buyur bu örnek olarak hazırladığım flashın fla dosyası:

https://www.dosya.tc/filess/pgvhD4/merdane.rar.html

Eğer merdanenin aşağı doğru inerken dönmesini istiyorsan, cs4'de 3D tool'u kullanarak birşeyler yapabilirsin sanırım. Bu çalışma sadece sana bir fikir olsun diye yaptım.

hcinaroglu

🌱Yeni Üye🌱
Hocam çok iyi yapmışsın llerine sağlık ama bendeki Flash bunu açmadı sanırım versiyon sorunu yüzünden.. bende flash 8 var sanırım buna göre çevrilip atman gerekiyo.. senden ricam eğer zahmet olmazsa mail de atabilrisin.. haftalardır arıyorum tek cvp yazan siz oldunuz:) bari bi işe yarasın..
şimdiden teşekkürler

hcinaroglu

🌱Yeni Üye🌱
Şimdi hocam eline sağlık burda üstteki merdane buton ok.mouse geldiinde alttaki merdane ve hamur iniyo o da ok; ama mouse üstteki merdanenin sınırlarından çıkınca geri kapanıyo. benim istediğim Flash açılır menüler yokmu hani ürünlere tıklarsın içinde ürünlerin ismi olur ürüne tıkladığında o sayfaya yönlenirsin o tarz. bu tam istediğim şey yanlız bunu içinde ürünlerin ismi yazmış olsaydı eğer o ürün ismine tıklamak için mouse u aşağı indirdiğimizde geri kapacak.. ben uzun zamandır uğraşıyorum sadece mouse u üst merdaneye getirerek akçayı başadım :) açılıyo öğle kalıyo. geri mouse u çektiğimde kapanması lazım onu bir türlü kapatamadım..

centeotle

🌱Yeni Üye🌱
şimdi button olarak yaptığımız merdanenin üst kısmına çift tıklayarak girdikten sonra hit bölümü var. o hit bölümüne aşağı kadar bir kare falan çizersen, aşağıya doğru mouse'u getirdiğinde merdane animasyonu aktif hale gelir.

hcinaroglu

🌱Yeni Üye🌱
yok arkadaşım halledemedim.. ilgine çok teşekkür ederim zahmet verdik sanada başka bi çare arıycam sanırım.. zaten mayıs 2011 sonu istanbulda 2.3 aylık bir eğitim var ona katılıcam web tasarımı eğitimi orda öğrenirim nasısa :))