Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

flash ani yardım

panersin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhabalar

Flashta basit bir animasyon için çözemediğim yine muhtemelen basit birkaç sorum olacaktı.

dikey 800px yatay 10 katı kadar uzunlukta bir imajı ana ekranda sağdan sola kayarak yavaş yavaş yürütüyorum, görünümde bir takılma hissi veriyor,nedeni nedir acaba,nasıl çözebilirim?

Birde bu animasyonu html önizleme yaptığımda kırmızı olarak gözüküyor,bunun nedeni nedir?

Teşekkürler

Benzer konular

vasili_zaitzev

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bunun sebebi kullandığın fps(frame per second-saniyedeki çerçeve sayısı) değeri olabilir.
Flash 8 de bu değer default olarak 12 dir.ben 27 kullanıyorum ve daha akışkan bi görüntü elde ediyorum.HTML de kırmızı görünümüyse bilemiycem özür

panersin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya vasili, söylediğin gibi 27 frame yaptım ama takılma etkisi gitmrdi,frame sayılarını oynadım ama olmadı,nedendir sence.

vasili_zaitzev

🏆Pro Tasarımcı🏆
O zaman görüntüyü çok yavaş hareket ettiriyorsun.Yavaş hareketlerde ister istemez takılıyor çözümü yok sanırım

panersin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hmmm,yani yavaş yavaş soft bir geçiş yapmak mümkün değilmi diyorsun.ama sanki ben görmüştüm böle örnekler insanlar nasıl yapıyor ki acaba,neyse bu şekilde olcak artık,saol dostum.

m_soysal

🌱Yeni Üye🌱
flash ı gösterirsen daha kolay yardımcı olabiliriz...