Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash butonla dw dan frame çağırmak??

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar merhaba nette ve grafikerler nette aradım bulamadım biraz karışık ama aminim kolay çözümü olan bir sorunum var.şimdi flashta bir buton hazırladım bunu dw da swf olarak ekledim ancak html de iframe olarak çalışan bir menüm var.yapmak istediğim flashta hazırladıgım butona tıkladığımda frame sayfanın ortasında görüntülensin.flash ın actions da linki nasıl vermeliyim...
iyi çalışmalar...

Benzer konular

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
soru anlaşılmıyormu yoksa kimse bilmiyormu?

darkdragon

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.ahmetkayar.com.tr
butona action ile nasıl link veriyorsan o alandaki yerin targetini sendi iframe nin ismini yaz sorun kalmaz. yani getURL("anasayfa.html","icerik"); dersen sorun olmaz çalışır iyi çalışmalar

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
öncelikle cevapladığın için teşekkür ederim yoksa çatlayacaktım kimse bakmıyor diye.
ama ne denediysem olmadı senin dediğinde olmadı:(
bi index.html var birde cerceve1.htm olabilecek bütün ihtimalleri defalarca denedim heryerde araştırdım ama ne yaparsam yapayım flashta yaptığım butona tıklayınca iframe de değil aynı sayfa içinde cerceve1 in bütün içeriğini gösteriyor(yani anasayfa,hakkımızda,ürünler,iletişim)
yani şu:
on (press) {
getURL("index.html", "cerceve1");
}

PrtSc SysRq

🌱Yeni Üye🌱
Şöyle anlatıyım.

Frame farklı sayfalar yani bir linke tıkladığımızda yeni bi sayfada sekmede felan değil frame le oluşturduğumuz bizim oluşturduğumuz sayfaya gidecek aynı domainden.

Target diye bi seçeneğimiz var. bunu frame mimizin ismini yani sayfanın ismini gösterirseniz çalışacaktır.

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
bunların bir çogunu denedi olmadı malesef bende en son dw revoller i kullandım üzerine gelince resim degısıyo vede lınk verebılıyorum. flashta aynıydı oyle bır lınk yaptım ama olmadı malesef ama yınede acıkca yazabılecek varsa yazsın çünkü başkalarına yada bizede lazım olabılır
iyi çalışmalar, sınırsız tasarımlar...