Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash Devri kapanıyor mu ?

Angelino

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar uzun zamandır bilgisayar ile içe içe yaşıyorum artık yazılım konusunda da kendimi geliştirmem gerektigine karar verdim. Flash ve css konusunda yoğunlaşmak istiyorum. Ama Flash uygulamaların artık sektörden çekilmeye başladığına dair bazı şeyler okudum. Bu işin içinde insanlar olarak bu ne kadar doğru bir kanıdır ? Amacım full flash site yapmak ve css hakkında yeterinde bilgi sahibi olmak. Teşekkürler.

Benzer konular

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Merhabalar uzun zamandır bilgisayar ile içe içe yaşıyorum artık yazılım konusunda da kendimi geliştirmem gerektigine karar verdim. Flash ve css konusunda yoğunlaşmak istiyorum. Ama Flash uygulamaların artık sektörden çekilmeye başladığına dair bazı şeyler okudum. Bu işin içinde insanlar olarak bu ne kadar doğru bir kanıdır ? Amacım full flash site yapmak ve css hakkında yeterinde bilgi sahibi olmak. Teşekkürler.

Bilginin iyisi kötüsü yoktur. Doğru bilgiyi edinin, uygulayın, ve o zaman karar verin.

Angelino

🌱Yeni Üye🌱
Anladım haklısınız :) Flash ve illustrator ile ilgili önerebilieceginiz bir egitim seti var mıdır. Kitap ya da görüntülü anlatım ?

prograf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.pro-graf.com
jquery ve ajax yükseldiği sürece flash da yeni gelişmeler olmadıkça flash çürümeye mahkum gibi.ben şahsen flasher'im ama sitelerimde flash değil jquery kullanıyorum hem site performansı açsıından rahat hemde kullanıcı için. ;)

Angelino

🌱Yeni Üye🌱
jquery, ajax, flash karışacak iyice en iyisi ben illustrator ile başlayım sonra flash ya da diğer programlarla birlikte geliştiririm kendimi

TheRise

🌱Yeni Üye🌱
flashın bazı şeylere destek vermemesi çok kötü. ama giderilmicek eksiklikler değil bende flasherım şimdilik bi eksikliğini yaşamadım. php ile güzel ara bağlantılar kurarak sitelerimi veya uygulamalarımı güzelce çalıştırabiliyorum. performans konusunda arkadaş haklı malesef flash yoruyor.

genura

🏅Acemi Tasarımcı🏅
AS3 tam manası ile bir programlama dilidir. Script kelimesinin geçmiş olması sizi yanıltmasın.
Flash bu ani düşüş ivmesini Steve Jobs'a borçlu...Kapitalizm maalesef. Eksik hatalı yanları yok mu? tabiki var. Ama neyin yok ki ?.. Şu linki incelemenizi öneririm.

Her Eline Mouse Alan Flash Kullanmasın! | Uğur GELİŞKEN
-Adobe nin son yaptığı strateji, apache grubuna bağış yapması ile ileride çok farklı şeyler olabilir ihtimali çıkıyor ya...neyse -

AS3 öğrenmenin kimseye zararı yoktur. ECMA standartlarına göre oluşturulmuş bir dil olduğu için, ayrıca tamamen OOP dir...

AS3 bilgini JavaScript'e hali ile Jquery e oradan da HTML5 canvas'a kadar götürebilirsin...

Programlamada önemli olan neyi programlayacağını bilmektir. Programlama diyorum çünkü AS3 MovieClip içine frame yarat play(), stop() ötesidir. :)

Bu arada yaşadığın kararsızlıkta yalnız değilsin, bir çok insan bu veya buna benzer bi durumda şuan. Mobil olayı herşeyi allak bullak etti..Kimsenin tahmin edemeyeceği bir hızda hemde. Kolay gelsin.