Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

flash kasma sorunu

tazmaniac

🌱Yeni Üye🌱
merhaba kosamutfak.com sitesinde ortada bir animasyon yapmaya çalıştım yalnız çalışırken yarıdan sonra kasmaya başlıyor.aslında sayfada 3 ayrı flash dosyası var ama ortadaki animasyonu tek başına çalıştırsam da yine kasıyor.makinenin özelliklerinden de değil çünkü hiçbir flash dosyasında bunun gibi kasmıyor.fikir verebilir misiniz arkadaşlar??

Benzer konular

onruynk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.onuruyanik.com
Sitedeki tüm içeriği tek sahneye göm veya bi intro sayfası ile bu sorunun üstünü örtebilirsin. Ama sorunun köküne odaklanacak olursan kullandığın ağır grafikleri düzenlemek en temiz sonucu doğurur. Yinede 3 ayrı dosya halinde olması iyi değil; görsel bütünlük bi yana teknik anlamda da bütünlüğüde göz ardı etmemek gerek.

tazmaniac

🌱Yeni Üye🌱
Sitedeki tüm içeriği tek sahneye göm veya bi intro sayfası ile bu sorunun üstünü örtebilirsin. Ama sorunun köküne odaklanacak olursan kullandığın ağır grafikleri düzenlemek en temiz sonucu doğurur. Yinede 3 ayrı dosya halinde olması iyi değil; görsel bütünlük bi yana teknik anlamda da bütünlüğüde göz ardı etmemek gerek.

intro sayfası derken sonuçta sayfa tümüyle flashtan oluşmuyor yani intro yapsam da yine de aynı index sayfasına yönlendirmem gerek yani o zaman haliyle bir değişiklik olmaz diye tahmin ediyorum.grafikleri özellikle jpgye çevirip sıkıştırdım sadece logo ve e-bülten kısmı transparent lazım olduğu için png olarak duruyor.3ünü birleştireyim desem komple baştan flashla yapmam gerek istemeden de olsa tuhaf bir durum oluştu yani:Dyine de tavsiyelerin için sağolasın

onruynk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.onuruyanik.com
Söylediğin gibi yaparsan elbette bir işe yaramaz introyu tüm sitenin tüm bölümlerini tek sahneye gömdükden sonra yine aynı sahne içinde uygulamalısın. Bu arada orta bölümdeki aksiyonda soft geçişler olursa bu bekleme bu kadar göze batmayabilir. Site ön yükleme yapdıldıkdan sonra bile her sayfa yenileyişde orta bölüm gözü rahatsız ediyor. En azından orta bölümün arkaplanında ki siyah rengi beyaz yapmayı dene ve öncekiyle karşılaştır.