Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash Öğrenmek İstiyorum..

Murat EROL

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Arkadaşlar;
Üniversitede Grafik Tasarım bölümü üzerine okudum..Photoshop , Corel , InDesing , Freehand gibi programlar hakkında tüm sorunlarımı aştım..Ancak ben animasyon, çizgi film yapmak istiyorum..Flash Siteler de tabii ki..bunun için flash öğrenmek istiyorum..Bu Konuda İleri Düzeyli Kişilerden Öneri almak istiyorum..İlk olarak ne yapmalıyım nereden başlamalıyım..Yardımcı olursanız Sevinirim..

Benzer konular

siir-delisi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
fullflash ustamin cevabini bekledim o bizden cokca ileri seviyelerde ama o yazmayisin kendimizin ettigi acemi tecrübleri paylasayim dedim.

Birsürü programi ögrenmissin ve bütün bilgileri birden paylasan bir kitab veya bir video olmadigini kesfetmissindir. Bu yüzden herkesin becerisine veya istahina göre tavsiyeler degisebilir.

Benim edebilecegim tavsiye:

-Görsel video dersleri. Ilkönce flashin arayüzünü kullanmasi ve bütün fonksiyonlarini anlatan dersler, bunlar türkcede bulunmakta.
-Zaten Photoshop biliyormussun o dersleri rahatlikla kisa zamanda gecersin, cizim ve cogu uygulamalar photoshopun lite versiyonu. Sonra Photoshopta cizer flashe aktarip güzel animasyonlar yapabilirsin. Ben photoshop bilemedigimden cizimlerim flash ile kaba ve sInIrli oluyor.
-Bu dersleri gectikten sonra Actionscript 1 ve 2 ile sakin ilgilenme cünkü Actionscript 3 olan en yenisi 1 ile 2 den cok kopuk, 1 ve 2 cok iyi ögrenmis olanlar 3 gelince pes ediyorlar cünkü 3 kendi basina bir dil olmus, duyduguma göre Java ya benziyen bir dilmis.

Actionscript ile flashte hem programlayabilirsin yada yalniz cizimler ile animasyonlar üretebilirsin. Istersen cizimler ve actionscript beraber kullanirsin.

Cok eglenceli ve cok canli bir olay flash, sound ve videolar (flv formatinda) karmas dolas yapabiliyorsun.
Actionscript iyi bilirsen flash oyunlar üretebilirsin, yada cok etkileyici web sayfalari üretebilrsin.

Biz alt tabakalarda sürünüyoruz genelde flash siirler yada birkac basit islerden ileri gidemiyoruz. Bir hizlanip yarim sene ara verdikten sonra onlarida unutup istahimiz gelince tekrar yeniden baslamamiz gerekiyor.

Bu yüzden tavsiyem flash ögrenirken cok ara vermiyeceksin, photoshop ögrenirken tecrübesini yapmissinidr, insan cabuk unutuveriyor. Bu yüzden flash ile calisanlar ile canli bir ortam bulmaya calis. Benim buraya üye olmamin nedenlerinden biriside budur ama malesef türk boardlarinda gercekten canli bir ortam bulamadim daha.

Keske böyle bir ortami bilen olsada söylese, ha eglencelide olacak yoksa professyonellerin yaninda flashe zevkimizide kaciriz tek hem eglenceli hem canli olacak.

Sana basarilar dilerim.

fullflash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hadi bende tavsiye de bulanayım bari ama herkese olsun Flash öğrenmek istiyorsan her seyi bırakacaksın...?

Murat EROL

🌱Yeni Üye🌱
siir-delisi tavsiyelerin için teşekkür ederim...fullflash :d herseyi bırakmayı göze aldım zaten..