Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash site editlemesi

korkm@z

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaşlar flash bir site editledim ama sayfaya tam sığmadı kaydırma çubuğuda yok nasıl sayfayı küçültebilirm acaba şimdiden teşekkürler

korkm@z

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar yokmu anlayan bu işten benim bilgim az bu konuda

vasili_zaitzev

🏆Pro Tasarımcı🏆
İlk framede fscommand("allowscale","true"); yaz ve dene.Olursa ne ala olmazsa başka fikrim yok

keremToo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.keremtoo.com
bir fıkra anlatayım sonrada cevaplıyayım istersen;

Eşşek kardeşle Karga kardeş uçakla uzak doğuya seyehat ederler. Uçak sehir halindeyken Karga kardeş acil durum butonuna basar, Eşşek kardeşde aman ne apıyorsun diye sölenir. Karga çok eğlenecez bak neler olucak diye gülmeye başlar. Hostes gelir ne oluyor burada diyerek bozuk çalar Karga kardeşde kusura bakmayın hostes hanım yanlışlıkla oldu bilniyordum der. Tabi haylaz Karga kardeşi bu kesmez bir daha dener ve gene hostes gelir.
Gene aynı şekilde hostesi teskin edip gönderir ve tekrar acil durum butonuna basmaya ramak kala Eşşek kardeş ondan önce davranıp butona basar sabrı kalmayan hostes hanım büyük bir öfke ile Eşşek kardeşin yanına gelir ve tuttuğu gibi Eşşek kardeşi yaka paça uçaktan atar uçaktan düşen Eşşeğin ardından Karga şöle seslenir. Madem uçmayı bilmiyorsun ne diye haylazlık ediyorsun diye bağırır.

Bırakın site editlemeyi arkadaşlar editleyerek bir seyler öğrenilmez yada suanki ufkunuzdan daha fazlasını görmenize olanak sağlamaz bu gün artık bir çok yazılım için türkçe kaynaklar ve videolu anlatımlar mevcut hemde örnek çalışmalarıyle birlikte öğrenmeye calıştığınız flash ise bu biraz sabır ile olur ama baskalarının işleriyle biryere gelmekse amaç bu size hiç bir sey kazandırmaz...

sorunun cevabı benim için cok basit umarım senin içinde öledir.

evvela fla ölçülerine bakman gerek bu eğer 1024 x 768 üzerinde ise
bu ölçülerin altında bir ölçü vermen gerek.

fla dokümanını aç file sekmesinden Pulish Setting ayarlaına gel HTML sekmesine tıkla
Dimensions: Match Movie secili ise scroll cıkara bilirsin gene aynı yerde percent secili
ise bu ayarlamda scroll sıckarmak yanlış olur basta buna bir karar vermen gerek

amacın scroll suz %100 bir görüntü ise Percent secip sonra stageAlign.TOPLEFT ve StageScaleMode=true olarak ayarlaman gerek

Kolay gelsin