Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hakkımızda butonuna içerik ekleyemiyorum.

fmelih-

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sitedeki flash derslerinin 9.sunu bitirdim harika olmuş çok iyi bir çalışma bu imkan sağlandığı için teşekkür ederim.Ekstra bir sorum olacak hakkımızda butonunu oluşturdum fakat içeriğine nasıl bağlayacağımı link vereceğimi bir türlü beceremedim.Bevahaur diye bir panel var oradan mı yapacağım bu işlemi yoksa action kodlarıyla mı?Action kodları nasıl olmalı içerik için?Bir de bu üstteki ana sayfadaki markanın ve menü butonlarının sürekli her buton tıklandığında sabit kalması için onlara stop mu eklemem gerekiyor?

Benzer konular Forum Tarih
fiddah Flash 2 2K

Benzer konular

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Siz yanlışlıkla konu açtınız sanırım. Hangi çalışma için sorduğunuzu anlayamadım. Ya oraya yazın. Ya da burada daha ayrıntılı sorun. :) Flashın hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Actionscript 2.0 mı , 3.0 mı ? Animasyonu görsek daha rahat yardımcı olabiliriz.

fmelih-

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Actionscript 2.0 kendi yaptığım butona içerik eklemek istiyorum.Mesela iletişim i tıklayınca altta tel no ve adres çıkacak ama iletişim butonuna nasıl bu işlevi kazandıracağım?

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Bilgileri bir text e yazın. Properties penceresinden Text tipini dynamic text seçin. Instance name kısmına da iletisim_txt verin.
Bir tane layer açın actionscript adını verin. Karışmasın sahne kodlarınız. Oraya :
//----------Kodlar
stop();
iletisim_txt.visible=false;
//----------

kodlarını yazın. Butona tıkladıktan sonra da butona bu kodları yazın:

// Buton kodları--------

on (press) { iletisim_txt.visible=true; }
//------------

Bir hata verirse tekrar dönün. Bayadır kullanmıyorum. :)

fmelih-

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Layer 1 de buton(iletişim butonu) var.Layer 2 de butonun(adres) içeriği.Butonun name ine btn yazdım ama bir de bu butonun bulunduğu frame e isim verebiliyorsun buraya da ayrı bir isim mi vermek gerekiyor.Frame e de btnfr ismini versem.Adres e de adres ismini versem frame i nede adresfr ismini vermiş olsam.Bu şekilde kodları yazabi lir misiniz?Bir de bunları yaparken frame karelerinin de ilerlemesi gerekiyor galiba bunları da ekleyebilirseniz çok iyi olur.

fmelih-

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Doğrusunu buldum
butonunismi.onRelease = function() ; gotoAndStop{"frameadı" }

fmelih-

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Actionscript 3.0 o ama ? :)
Deniz tam olarak bilmiyorum ama actions da ActionScript 1.0 & 2.0 yazıyodu bende Action 2.0 dır diye tahmin ettim.Belki başka bir yerindede 3.0 yazıyodur:rofl:Sadece şu kodu öğrenmek için 3 gün uğraştım.Az kalsın pes ediyodum.