Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustrator de selection tool problemim.

artbyart

🌱Yeni Üye🌱
Slm herkese;
Problem selction tool dan kaynaklanıyor. Selection tool ile objeyi yada path i seçebiliyorum fakat oran değişikliği yani, büyütüp küçültemiyorum. Bunun için yardım eden olursa sevinirim.:worried:

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
peki siz Beyaz rengi Selection tool sçeiyorsunuz? öyle ise beyaz OK sadece noktalar için daha çok kullanışlı... ne demek? yani mesela çizimde bir nokta üzerime mühadele etmek istediğiniz zaman Beyaz OK selection tool ile seçiyorsunuz o nokta mavi oluyor (üzerine istediğiniz işlem yapabilirsiniz)

Eğer siz Siyah renk tonu ile Selection Tool seçersiniz o zaman obje ertrafında mavi alanı olacak böylece küçültme büyütme işleri rahat yapabilirsiniz

artbyart

🌱Yeni Üye🌱
Cevap için sağolun ama bunları biliyorum zaten. Benim problemim siyah renkli selection tool ile ilgili yani mesela; path i seçili hale getirdikten sonra kenarlarından çekip büyütemiyorum, hatta sündüremiyorum bile.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
hım anladım

o zaman View - Show Bounding Box Shift + Ctrl + B

artbyart

🌱Yeni Üye🌱
Valla çok sağolun. Canım çıkmıştı bu problemle uğraşırken. :D

burcu demir

🌱Yeni Üye🌱
Benimde selection tool ile ilgili bir problemim var objeyi seçtigim halde konumunu degistiremiyorum.Sadece klavye yon tuslari ile hareket ettirebiliyorum.Yardim ederseniz sevinirim :(

frozen

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar objeyi tutuyorum ama sadece kenarlarından tuttuğum zaman hareket ettirebiliyorum neden üzerine gelip herhangi bir noktaya dokunduğumda kenarlar dışında hareket ettiremiyorum

frozen

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar objeyi tutuyorum ama sadece kenarlarından tuttuğum zaman hareket ettirebiliyorum neden üzerine gelip herhangi bir noktaya dokunduğumda kenarlar dışında hareket ettiremiyorum

Çözüldü ayarları sıfırlamak daha mantılıca oldu