Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

insert tasarımı hakkında

kutadg

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaslar özür dileyerek soruyorum henüz yeniyim konuyu dogru yere açıp açmadıgımı bilmiyorum,
Sorunum su şekilde benden basımı yapılmayacak 10 sayfalık bir insert hazırlamam istendi hazırladım firma bu inserti basalım dedi görüntü güzel olmus vs. Sorun surda ben basılmayacak diye freworks ile hazırladım png formatında bu sayfaları photoshopta çagırıp renk modunu CMYK yapsam basım için yeterli olurmu ? olmazsada nasıl basıma hazır bir hale getire bilirim 300 dpi CMYK gibi yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden tşk

ozgurx

🌱Yeni Üye🌱
Resimlerin kalitesi iyiyse problem olmaz ama resimleri 72 dpi'den 300'e çıkarsanda birşey farketmez. 72 dpi olan bir resmi 300 çıkarman kalitesini yükselmez.

kutadg

🌱Yeni Üye🌱
arkadasım cebavın için çok tşk ediyorum renk modunda oynama yapsam problem verirmi acaba RGB DEN CMYK CEVİRSEM

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Basılmayacak bir iş neden hazırlanır anlamadım:) Yaptığın çalışmayı tiff kaydedip photoshopta renk modunu cmyk yapabilirsin. Ancak çözünürlüğü yüksek çalışmadıysan baskıda sorun çıkar. Ayrıca rgb den cmyk ya dönüşümlerde yazılar net çıkmayabilir bunun nedeni mesela rgb siyah verilen bir renk cmyk olduğunda 4 renkte çıkar. Baskıda usta renkleri ne kadar oturursa otursun rengarenk verilen siyah net çıkmaz.