Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Işık Efekti (Sorun)

marlon54

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar, ben bi kaç gündür bi kartvizit tasarımı için aşağıdaki gibi bir ışık efekti yapmaya çalışıyorum. Ne yaptıysam bu kadar gerçekçi olmadı.. Doğru düzgün bir sokak lambası da bulamadım internette.

Nasıl yapabileceğimi bilen bir arkadaş kısaca anlatır veya bir örneğini yapıp atarsa çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

grafiktasarim02.jpg

Benzer konular

umitulgen

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.umitulgen.com
Merhaba arkadaşlar, ben bi kaç gündür bi kartvizit tasarımı için aşağıdaki gibi bir ışık efekti yapmaya çalışıyorum. Ne yaptıysam bu kadar gerçekçi olmadı.. Doğru düzgün bir sokak lambası da bulamadım internette.

Nasıl yapabileceğimi bilen bir arkadaş kısaca anlatır veya bir örneğini yapıp atarsa çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

grafiktasarim02.jpg

Basitçe bi uygulama denedim bence "Feather Selection" ile yapılabiliyor gibi.. Hatta bu görünümü bruslar ile de yapabilirsin. Sokak Lambası resmine gelince google'da "Street Lamp" diye arat yeterince bulacaksın. İyi çalışmalar.

Son düzenleme:

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Filter -> Render -> Lighting Effects kurcalayın. Çok gerçekçi ışıklandırma yapabilirsiniz.

Hatta bazı durumlarda, sırf seçili alan üzerine uygulandığında mükemmel sonuç veriyor.

Şunu bir firmaya teklif vermek üzere fotografını çekip alelacele yapmıştım. Umarım fikir verir.
(GIF'tir. Renk değiştirmesi gerekir. Bazı tarayıcılar desteklemeyebilir.)

Kolay gelsin.

kaph.gif

finfik

👑Efsanevi Grafiker👑
Filter -> Render -> Lighting Effects kurcalayın. Çok gerçekçi ışıklandırma yapabilirsiniz.

Hatta bazı durumlarda, sırf seçili alan üzerine uygulandığında mükemmel sonuç veriyor.

Şunu bir firmaya teklif vermek üzere fotografını çekip alelacele yapmıştım. Umarım fikir verir.
(GIF'tir. Renk değiştirmesi gerekir. Bazı tarayıcılar desteklemeyebilir.)

Kolay gelsin.

kaph.gif

skyfox süper olmuş... ;) sonra aldın mı işi :)