Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Joomla - Not Acceptable Sorunu

Speed Painter

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar

Vakti zamanında bir firma için kurmuş olduğum joomla tabanlı sitede bir sorun var. İnternette çok araştırdım ancak soruna sağlıklı bir çözüm bulamadım. Kullandığım joomla sürümü 1.0.15 - Cpanel kullanıyorum.

Sorun şu şekilde;

* Admin panelinden ne zaman bir bölüm veya içeriği değiştirip " Kaydet " butonuna bassam aşağıdaki yazılar çıkıyor;

Not Acceptable

An appropriate representation of the requested resource /administrator/index2.php could not be found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Apache/2.2.11 (Unix) mod_ssl/2.2.11 OpenSSL/0.9.8e-fips-rhel5 mod_auth_passthrough/2.1 mod_bwlimited/1.4 FrontPage/5.0.2.2635 PHP/5.2.9 Server at XxXx Port 80

Birçok kişi aynı sorundan şikayetçi bana daha çok bir türkçe karakter sorunuymuş gibi geliyor.. "Kaydet" butonuna bastığımda sayfanın gittiği url de türkçe karakterler %&/ gibi semboller ile gözüküyor bu dikkatimi çekti belki sorun burada olabilir. Anketlerde oylama yaptığımda da aynı sorun ile karşılaşıyorum. Böyle bir sorun ile daha önceden karşılaşan daha deneyimli Joomla kullanıcısı var ise yardımlarını bekliyorum.

A.Volkan ÖZER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu hatayı almadan önce en son yapabildiğiniz değişikliği hatırlıyormusunuz ? Herhangi bir seo eklentisi kurdunuz mu ?

Yönetim panelinden sistem uyumluluk testi yaptırmanızı tavsiye ederim. Hosting firması tarafından örnek veriyorum mod.rewrite kapatılmış olabilir.

Speed Painter

🌱Yeni Üye🌱
En son değişiklik yaptığım yer bir içeriği değiştirdiğim zamandı, ayrıca iletişim formunu doldurup yolladığımda da aynı sorun ile karşılaştım Volkan bey. "Yönetim panelinden sistem uyumluluk testi yaptırmanızı tavsiye ederim." Bunu anlamadım, yönetim panelinde böyle bir bölüm yok veya ben göremedim. Hosting firması ile görüşmelerim devam ediyor ancak bu ara iletişim de sorun yaşıyorum. Hosting firması ile alakalı ise çözülür, ancak sorun daha önceden de dediğim gibi bana türkçe karakter ile ilgili bir sorunmuş gibi geliyor. Birkaç Caps ile örnek vermem gerekirse;

İletişim bölümünde mail yolladıktan sonra:

77944075.jpg

Modüllerden herhangi birinin içeriğini değiştirip kaydettiğimde:

35926804.jpg

Kategori içeriğini değiştirdiğim de ( dikkat edin link de türkçe karakter yok ) :

32355666.jpg

A.Volkan ÖZER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben 1.0x kullanmadığım için araştırma yaptım ve şöyle birşey buldum :

1- mod_security modulunden kaynaklanıyor olabilir bunun için yapmanız gereken dosyalarınızın içinde bulunan .htaccess dosyasının içine şu kodları ekleyiniz :

<IfModule mod_security.c>
SecFilterScanPOST Off
</IfModule>

(Alıntıdır.)

2 - Hostingden kaynaklanıyor olabilir (%90) dediğim gibi o kısımda türkçe kelime tanımlamama gibi birşey olamaz get metodu ile cevap değerini oraya taşıyor sadece .

İyi günler

Speed Painter

🌱Yeni Üye🌱
Bu ve bunun gibi yöntemlerin hepsini denedim ama sonuç alamadım. Hosting firmasıyla bu konuda görüşmüş değilim şuan. En kısa sürede görüşüp tekrar buraya yazarım, eğer ki sağlıklı bir çözüm bulabilirsem. İlginiz için teşekkürler.

Speed Painter

🌱Yeni Üye🌱
Joomla v 1.0.10 dan 1.5.10 a yükselttim yani herşeyi baştan tekrarladım. Sorun çözüldü :)