Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Macromedia Flash - Butonları editlemek.

f0rex

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle merhabalar , bir flash tema buldum.Ve bunu editlemek istiyorum.Üzerinde ki resimler buton üzerinde ki yazıları nasıl editleye bilirim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Kurallara Aykırı Başlık:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır. Bu gibi durum/larda konuları kilitlenen üyelerin site yönetimine hesap sorma gibi bir hakları bulunmamaktadır.
Konu başlığınızı Düzelt butonu kullanarak değiştiriniz, aksi taktirde konu 15 dk. içinde kapatılacaktır...

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Üstündeki Maskeyi kaldırarak :)

Edit Symbols' den butonun oldugu Layer' ı seçip, içerisine girin.
ieAQf.png

Buton frame' ine girerek yapabilirsiniz...fakat büyük ihtimalle üzerinde link için yapılmış maske vardır...Maskeyi kaldırın ve üzerinde değişiklik yapın.(düzenledikten sonra, maskeyi üzerine tekrar yerleştirin ki buton çalışsın) Eğer giremiyorsanız, buton layerlarındaki kilit işaretini kaldırın...düzenlemeyi yaptıktan sonra layerları tekrar kilitleyin.
Layer
(Buton hareketlerinin düzenlendigi layerdır)

Buton layerı
(Butonun işlevsel özellikleri, üzerine gelinginde, tıklandıgındaki görünümü düzenlenir.)

WR8ZA.png

delete.xxx

🌱Yeni Üye🌱
peki "blueden" üstad bu maskeyi nereden kadıracağız ve nasıl tekrar maske ekleyeceğiz. Bende yeni yeni Flash öğrenmeye Çalışıyorum ve Macromedia Flash 8.0 kullanıyorum. Yardımcı olursan sevinirim. Ayrıca iyi bir flash editleme proğramı öneriniz varsa bilgi verebilirmisiniz?
Saygılar...

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
peki "blueden" üstad bu maskeyi nereden kadıracağız ve nasıl tekrar maske ekleyeceğiz. Bende yeni yeni Flash öğrenmeye Çalışıyorum ve Macromedia Flash 8.0 kullanıyorum. Yardımcı olursan sevinirim. Ayrıca iyi bir flash editleme proğramı öneriniz varsa bilgi verebilirmisiniz?
Saygılar...

Flashın tüm sürümleri size yardımcı olacaktır.Söyledigim gibi kilitleri kaldırıp maskeyi kenara alıp, değişiklik yapabilirsiniz.
Aşağıdaki işlemleri takip edin.

İşlem bittikten sonra, kilitli layerları tekrar kilitleyin.

Kolay gelsin...

delete.xxx

🌱Yeni Üye🌱
Macromedia Flash - Butonları editlemek

Teşekkür Ederim Üstad Bu detaylı anlatımın için. Dediğin şekil yapıyorum oluyor ancak bu seferde aşağıdaki resimde verdiğim şekil bir sorun oluyor?

72242649.png

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkür Ederim Üstad Bu detaylı anlatımın için. Dediğin şekil yapıyorum oluyor ancak bu seferde aşağıdaki resimde verdiğim şekil bir sorun oluyor?

Kilitlileri kaldırın ve butonun değiştirme panelinin bulundugu layerı bulup, düzenlemeyi o layer üzerinde yapın, böylece maskeyi kaldırmak zorunda kalmaz ve sorunla karşılaşmazsınız.

2 numaralı resim; movie clip' se maske olmaması doğal, yine mc içerisine girerek düzenleme yapabilirsiniz.Ya da direk layerında düzenleme yapın.

Son düzenleme:

delete.xxx

🌱Yeni Üye🌱
Maskeleri Tekrar Kilitliyorum Üstad Ama Dediğim Gibi Aşağıdaki Açılan Menüde Maske yok.

88440944.png

Değişiyor Dediğim Kısmı Ben Aşapğı Doğru Çektim Görünsün Diye İki Yazı da üstüste duruyor normalde.

Son düzenleme:

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Maskeleri Tekrar Kilitliyorum Üstad Ama Dediğim Gibi Aşağıdaki Açılan Menüde Maske yok.

Açılan menüde maske olmaz zaten, üzerine çift tıklayarak layer içerisine girip değişiklik yapın.(Panel over)

Magenta açılır menüye çift tıklayın ve içerisine girin.

delete.xxx

🌱Yeni Üye🌱
Yapıyorum Üstad ama yinede Hem alttaki menüde olan yazı çıkımıyor hemde yukarıda ilk olarak verdiğim resimdeki 1. sırada olan menü yazılarıı kayboluyor.
Bu arada yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Hakkını helal et. Hakkın geçiyor bana.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yapıyorum Üstad ama yinede Hem alttaki menüde olan yazı çıkımıyor hemde yukarıda ilk olarak verdiğim resimdeki 1. sırada olan menü yazılarıı kayboluyor.
Bu arada yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Hakkını helal et. Hakkın geçiyor bana.

Yazının bulundugu layer' a girerseniz çıkar...Ama birde Library(Ctrl+L) de
Text' i bulup değiştirmeyi deneyin....Ya da Edit Symbols' den text(yazı) bulun.
lAN5U.gif

oWPGB.gif

Rica ederim, önemli değil.

Kolay gelsin...

delete.xxx

🌱Yeni Üye🌱
Gene Olmuyor üstad ".fla" dosyasını linke ekledim zahmet olack ama birde sen baklarsan sevinirim.
Saygılar...

Son düzenleme:

delete.xxx

🌱Yeni Üye🌱
"blueden" üstadım emeklerinden dolayı Teşekkür Ederim. Gerçekten Her Konuda Elinden Geldiğince Yardımcı Olmaya Çalıştın. Sorunu Hallettim. Macromedia Flash 8 ile yapıyordum Ondan Olmuyordu. Adobe Flash CS4 v10.0 Kullanıyorum Şimdi Oldu. Hakkını Helal Et Emeğin Geçti. Tekrardan Teşekkür Ederim.

Ayrıca Böyle Bir Site Hazırladıkları için Site Kurucularına ve Sitede Emeği Olan Herkese Teşekkür Ederim.

Saygılar...

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
"blueden" üstadım emeklerinden dolayı Teşekkür Ederim. Gerçekten Her Konuda Elinden Geldiğince Yardımcı Olmaya Çalıştın. Sorunu Hallettim. Macromedia Flash 8 ile yapıyordum Ondan Olmuyordu. Adobe Flash CS4 v10.0 Kullanıyorum Şimdi Oldu. Hakkını Helal Et Emeğin Geçti. Tekrardan Teşekkür Ederim.

Ayrıca Böyle Bir Site Hazırladıkları için Site Kurucularına ve Sitede Emeği Olan Herkese Teşekkür Ederim.

Saygılar...

Rica ederim ne demek :)
Sorununuzun düzelmesine sevindim ;)
Ben teşekkür ederim, kolay gelsin...