Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ödev için yaptığım tasarım

BerkVanPehlevan

🌱Yeni Üye🌱
Yazdığı gibi web tasarım alanında okuyorum 11. sınıfta 17 yaşımdayım.

Bu tür işlerle aram çocukluktan beri iyidir sadece bir mahkeme olayı yüzünden 3-4 sene önce soğudum ve bıraktım.

Tasarım olaylarında tamamen sadelikten yanayım.

Sizden istediğim nasıl olduğunu ve eksiklerini söylemeniz fazla bir zamanda harcamadım açıkçası ama şimdiden sorayım dedim.

tawgx.jpg

Kadir Kara

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.kadirkara.com.tr
Hoş fakat daha evrensel düşünmelisin, şöyle ki yaptığın tasarım çok dar ve kısa bir alanda tasarlanmış, 22 inçlik bir ekranda çok minik ve kötü duracaktır. Aynı şekilde alt bilgi bölümünü alt kısma sabit yapmışsın sanırım büyük ekranlarda alt ve orta alanın arası oldukça fazla açık olacaktır.

Kaydırma çubuğu olmadan tasarlamak istediğin siteleri 800x600 pixel içersinde tasarlamanı öneririm.

Onun dışında bir çok kişi modern yapmak için her zaman sadelikten yana olmuştur, sade yapacağım diye ayrıntılara girmemezlik yapma, unutmamalısın ki çalışma ayrıntılarda gizlidir. Bu küçük gözükmez deme, ayrıntıya gir pixeli pixeline herşeyi düzgün ve hizalı yap.

Bilgi verme amaçlı yazdığın yazıları veyahut çizdiğin objeler koyu bir zeminin üstüne yapıyorsan eğer bu bilgi yazı ve simgeleri de koyu yapma.

Menü'ye gelince. ANA SAYFA butonunun üzerine geldiğinde bir kutucuk içerisinde çizmişsin, bu konuyu biraz evrensel düşünmelisin, mesela şöyle ki ANA SAYFA yerine oraya BİYOGRAFİ yazacaksın diyelim. Haliyle ANA SAYFA'nın çevresine yerleştirdiğin kutucuk BİYOGRAFİ yazısına oturmaya bilir çünkü ANA SAYFA yazısında herhangi bir noktalı fark ya da şapka yok, ama BİYOGRAFİ yazısının İ harfi noktalı olduğu için yükseklik olarak ANA SAYFA ile aynı değil haliyle ANA SAYFA'nın arkasına yerleştirdiğin kutucuk BİYOGRAFİ yazısına oturmayacak ve BİYOGRAFİ yazısı kutucuğa çok yakın olduğundan stabil durmayacaktır.

Ayrıca ayrıntıdan söz etmiştim, mesela oraya eklediğin insan iconundaki adamın omuzlarının çevresinde hafif beyazlık var, bu hatadır, hele ki koyu bir zemin kullanıyorsan örnekte gördüğün gibi bu bariz bir şekilde beyazlık gözükecektir, haliyle güzel bir görünüm vermeyecektir, unutma güzellik ayrıntıda gizlidir.

:)