Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ödev için yardım...

mssy35

🌱Yeni Üye🌱
s.a arkadaşlar ben 1 dk lık bir animasyon yapacam bnn için sağ alta 60 tan geri sayabilecek bir sayaç istiyorum buunu elle frame lerle yapabilirim ama çok uzun sürer şöyle bi kod verinki 60 yazim 0 yazim o kendiliğinden gitsin xD Xd yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekürler....

Benzer konular

mssy35

🌱Yeni Üye🌱
Görmüştüm bi yerde zamanla onun için dedim bilen varsa yardım etsin...
actionscript ile yapılabilir bence ya...

mssy35

🌱Yeni Üye🌱
Evet siir delisi aynen bu... bana bu uplayıp gönderebbilirmisin??

grafikim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
uplı zaten:) istersen linkin üstünde saga tıkla hedefi farklı kaydet de bakalım olur bence:))

mssy35

🌱Yeni Üye🌱
Olmuyor... bişe geliyor ama animasyon açılmıyor... bu siteden nasıl alacam yardım edermisiniz???
ayrıca flv si olursa daha iyi olur çünkü küçültüp animasyonun sağ altına koycam.. ayrıcca flv olursa öğrenirimde xD

grafikim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
inen animasyonun acılması için. internet sayfasına sürükleyip adres satırının altındaki yazıya izin vermelisin.

mssy35

🌱Yeni Üye🌱
Deniyorum.. tşk...

Evt Browser de açılıyor.. çok sağol.. ama dediğim gibi oğrenmek istiyorum flv si lazım xD

grafikim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
galiba yardımcı olamayacam. kolay gelsin inşaallah.

grafikim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
fla olarak ekliyorum inşaallah, orada zaten açık hali var. olur mu?

siir-delisi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bende FLA ekledim,

https://uploaded.to/file/lav9yoef

Timelinede sayi alani layere tiklarsan dynamic_txt isimli alan uygulanmis, yesil renkten ve büyüklügü 95 pt classic text, dynamic txt sol bölümde propertieste anlattigim özelliklerini görebilirsin, Adobe Flash cs5 ile Fla dosyasini actiginda

Timleinede üst layerde actionscript codu mevcut üstüne tiklayip f9 ile acarsin

new timer verileri ile (1000, sayim ile degisiklik yapip deneyebilirsin)

Usta bak sevenlerin cokmus, yaris ediyoruz ;)

Kolay gele.

mssy35

🌱Yeni Üye🌱
Usta çok sağolun teşekürler..... allah razı olsun ne diyim.. ikinizede başarılar dilerim... cs5 işi bozmaz inş.. xD

mssy35

🌱Yeni Üye🌱
Flash 8 de yaparsam olurmu yanı şey?
çünkü hoca odev verdiğinden beri 8 de çalısıyorum xD neyse bi deniyim olmadı cs5 i kurarım.. xD

siir-delisi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Denemen lazim Flash 8 bazi acmiyormus.
Ayrica CS5 gecmek icin bir neden olusur, zaten er gec kacamak yok CS5 bu yüzden vaktini Flash 8 ile fazla harcama ;)
Ne kadar erken baslarsan o kadar kolay olur, flash 8 iyice sarildiysan bazi zorluklar ile karsilasabilirsin, biraz degisiklikler mevcut ayrica yeniliklerde mevcut.
Ben CS5 biran önce gecmeni ve yalnizda as3 ile calismani siddetle tavsiye ederim.

mssy35

🌱Yeni Üye🌱
Tavsiye için çok sağolun hocam.. as2 yi tam kavramadan as3 te ne yapacam bilmiyom.. korkuyırum açıkçası ama ...tavsiyelerinizi dikakte alıp CS5 Yüklüyorum xD Çok Teşekkürler...

siir-delisi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tavsiye için çok sağolun hocam.. as2 yi tam kavramadan as3 te ne yapacam bilmiyom.. korkuyırum açıkçası ama ...tavsiyelerinizi dikakte alıp CS5 Yüklüyorum xD Çok Teşekkürler...

as2 sakin derinlerine girme as3 gecisin zorlasir.
as3 ile komple bir programlama diline giris yapildi, classlar object oriented programming.
as2 ile as3 arasinda ucurumlar meydana geldi, cok degisiklikler mevcut ve internette cogu okuduklarim sunu ifade ediyor, as2 cok iyi bilipte as3 gecislerinde zorluk cekenler dolu bazilari tamamen kopmus durumdalar ve birakanlarda olmus, okudugum yorumlar bundan ibaret.
Zaten devamli uygulama yapilmassa veya üzerinde calisilmassa unutulmasi cabuk oluyor birde as2 cok iyi bilirsen as3 gecisinde cok komutlarin devre disi birakildigini, yöntemler ve yazilimlari degistigini farkina varirsan baya zorlanirsin.
Ben genelde classlar ve obje bölümüne girmiyorum, o profesyoneller icin gecerli. Bize basit uygulamalar yetiyor. Tabiki kisa sekilde giris yapayim demistim bir zamanlar ama o bölümü benim icin fazlalik olarak bir yük, biz dosyalar, classlar yada ayrica actionscript dosyalari ile ugrasmiyoruz bir swf ile isi halediyoruz.