Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Oyun: Bu Resimdeki Sanatçı Kim?

parantez

♾️Grafik Gurusu♾️
çok kolay oldu herhalde.:rofl::rofl::rofl:
şimdi sıra sizde:rofl::rofl::rofl:

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
2310.jpg

Türk tiyatro ve sinema sanatçısı...

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Toto KARACA değilmi bu ya

Tebrikler....

Ermeni asıllı Türk Opera ve tiyatro sanatçısı. Gerçek adı İrma Felegyan'dı. Küçük yaşlarda bale dersleri aldı. Müzikli oyunlarda İrma Toto adını kullanmaya dikkat etti. Türk Tiyatro ve Sineması'nın önemli karakter oyuncuları arasında sayılmaktadır. 1930lu yıllarda Ömer Aydın ın operetine geçti. Tiyatro sanatçısı Mehmet Karaca nın eşi, Cem Karacanın annesidir. Toto nun teyzesi Vartiter Felegyan da tiyatrocudur. 1960'da İstanbul Tiyatrosu'nun kurucuları arasında yer aldı.
Sanatçı Cem Karaca'nın annesi, aktör Mehmet Karaca'nın eşidir.1992 de vefat eden Irma Toto Felegyan Karaca,nin cenaze merasimi Kumkapi Patriklik Kilisesinden icra olunarak Sisli Ermeni Mezarligindaki aile kabrine defin edilmistir.

lovies

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.ilkeroztuna.com

Tebrik ederim Önder Abi

Müjde Ar:

1954 yılında İstanbul'da doğdu. Gerçek adı Suat Ebrem'dir. Tiyatro oyuncusu ve söz yazarı Aysel Gürel'in kızı, kantoncu ve oyuncu Mehtap Ar'ın ablasıdır.

Bir süre tiyatro oyunculuğu, fotomodellik ve mankenlik yaptı.

-----------------------------------------------------------------------

Crazy Senide Tebrik ederim:)

Sinemaya Halit Refiğ'in televizyon için çektiği "Aşk-ı Memnu" filminde oynayarak girdi. TV'de gösterilen bu diziden sonra üne kavuştu ve 1977-81 yılları arasında en çok film çeviren kadın oyuncu oldu. Sinema oyunculuğunun yanı sıra sahneye çıkarak şarkıcılık da yaptı
Oynadığı Film: 52

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
19009222.jpg

türk sinema sanatçısı

Bu arada Toto Karaca'yı Merktan Tekin bilmişti, ben de daldım, lovies'in surusunu cevapladım, Mertkan Tekin'in 1 soru hakkı var şimdi:)

Son düzenleme:

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com

doğru... ama sıra Mertkan'da

Neriman Köksal 1928 yılında İstanbul`da dünyaya geldi. Türk sinemasının ilk ve en uzun süreli vamp kadını olarak kabul edilmektedir. Gerçek adı Hatice Kökçü`dür. Neriman ismi italyanca bir isim olmasına karşılık bu ismi sahne adı olarak kullanmıştır. Fosforlu Cevriyem isimli filmde elde ettiği başarı nedeniyle Fosforlu lakabıyla da anılır. 20`li yaşlarının ilk yarısında İstiklal Caddesi'nde yürürken Metin Erksan tarafından keşfedildi. O dönem Edebiyat Fakülkesi Arkeoloji Bölümü"nde öğrenci olan Erksan, bu boylu poslu alımlı kadını tam da o sırada çekeceği Çete adlı film için kadın oyuncu arayan ağabeyi, yönetmen Çetin Karamanbey'e de götürdü. "Çete" filmindeki Rus prensesi Nina rolü ile sinemaya adım atan Neriman Köksal asıl ününü, Fosforlu Cevriye (1959) filmi ile elde etti. Neriman Köksal’ın Fosforlu Cevriye’de, iri-kıyım yapısıyla erkeklere posta koyan, argo konuşan, külhanbeyi, erkeksi-kadın imgesini başarıyla canlandırması, sonraki dönemlerde Türk Sinemasında erkeksi-kadın imgesinin uzun yıllar sürecek bir modaya dönüşmesine de öncülük etmiştir.
Sanatçı, 1999 yılında Mustafa Volkan Öylek'in 9 yaşındaki kızı Nazlı Buse Öylek'i mahkeme kararı ile evlat edindi. Sanatçı aynı yıl 24 Ekim 1999'da 71 yaşında hayata gözlerini yumdu.Son günlerinde en çok sarfettiği cümlesi:"Ölmek istiyorum,dayanamıyorum artık." idi.

lovies

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.ilkeroztuna.com
doğru... ama sıra Mertkan'da

Neriman Köksal 1928 yılında İstanbul`da dünyaya geldi. Türk sinemasının ilk ve en uzun süreli vamp kadını olarak kabul edilmektedir. Gerçek adı Hatice Kökçü`dür. Neriman ismi italyanca bir isim olmasına karşılık bu ismi sahne adı olarak kullanmıştır. Fosforlu Cevriyem isimli filmde elde ettiği başarı nedeniyle Fosforlu lakabıyla da anılır. 20`li yaşlarının ilk yarısında İstiklal Caddesi'nde yürürken Metin Erksan tarafından keşfedildi. O dönem Edebiyat Fakülkesi Arkeoloji Bölümü"nde öğrenci olan Erksan, bu boylu poslu alımlı kadını tam da o sırada çekeceği Çete adlı film için kadın oyuncu arayan ağabeyi, yönetmen Çetin Karamanbey'e de götürdü. "Çete" filmindeki Rus prensesi Nina rolü ile sinemaya adım atan Neriman Köksal asıl ününü, Fosforlu Cevriye (1959) filmi ile elde etti. Neriman Köksal’ın Fosforlu Cevriye’de, iri-kıyım yapısıyla erkeklere posta koyan, argo konuşan, külhanbeyi, erkeksi-kadın imgesini başarıyla canlandırması, sonraki dönemlerde Türk Sinemasında erkeksi-kadın imgesinin uzun yıllar sürecek bir modaya dönüşmesine de öncülük etmiştir.
Sanatçı, 1999 yılında Mustafa Volkan Öylek'in 9 yaşındaki kızı Nazlı Buse Öylek'i mahkeme kararı ile evlat edindi. Sanatçı aynı yıl 24 Ekim 1999'da 71 yaşında hayata gözlerini yumdu.Son günlerinde en çok sarfettiği cümlesi:"Ölmek istiyorum,dayanamıyorum artık." idi.

Peki Önder Abi:)

Mertkan TEKİN

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
imageshack sitesine fotoğraf upload edemiyorum kusura bakmayın beni atlayın bu sefer

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com

Doğru...

07.03.1937 yılında İstanbul'da doğan sanatçı, sinemaya başlamadan evvel Kapalıçarşı'da mobilya mağazası işletmekteydi. Esas soyadı olan Döşer, babasının döşemecilik ve mobilyacılık vasfından gelmektedir.
Sinemaya 1958 yılında "Harmanda'lı Efem Geliyor" filmi ile başladı. 350'den fazla filmde rol aldı.
Türk sinemasının eşi bulunmaz karakter oyuncularından biri oldu.
16 yıl boyunca SODER'de yönetim kurulu üyeliği, Kapalıçarşı Esnafları Derneği başkanlığı yapmıştır.
Sanatçıyı trafik kazası sonucunda 16.05.1997 yılında yitirdik.