Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

QuarkXPress de Resimlerdeki kırılmalar

nesrinun

🌱Yeni Üye🌱
mrb arkadaşlar...

quarkta şöyle bir problemim var. Resim alanına resim çekiyorum işi bitirince photoshopta renk ayrımını yapıp resmi ufaltıyorum. Quark tan resimleri yenileyip çıktı alıyorum ama çıktıda bazı resimlerde kırılmalar oluyor. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

şimdiden herkese teşekkürler

Benzer konular

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
1 - resimde çözünürlülük problemin olabilir
2- yazıcıdan çıktı alırken yazıcının ayarlarından olabilir

iyi calismalar

nesrinun

🌱Yeni Üye🌱
1 - resimde çözünürlülük problemin olabilir
2- yazıcıdan çıktı alırken yazıcının ayarlarından olabilir

iyi calismalar

1- photoshopta resim gayet net.
2- yazıcıda da problem yok çünkü matbaada basılıp gelince de aynı resimde blurluk ve hafif kırılmalar oluyor.

Ben resim alanıyla alakalı birşey diye düşünüyorum. Ne kadar doğrudur bilemem.

tuvenan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Quark'a resmi çarırdıktan sonra o resim de değişiklik yaparsanız Quark hata verecektir. Yazıcıya gönderirken yada PDF yaparken bu uyarıyı alırsınız. Çözümü; resimi yeniden sayfaya çağırın yada resmi yeniden tanımlayın. Quark için tavsiye edilen resim formatı genelde TİFF 300 dp çözünürlüktür. Ebatında ortalama 15-20 cm olması iyidir.

nesrinun

🌱Yeni Üye🌱
Quark'a resmi çarırdıktan sonra o resim de değişiklik yaparsanız Quark hata verecektir. Yazıcıya gönderirken yada PDF yaparken bu uyarıyı alırsınız. Çözümü; resimi yeniden sayfaya çağırın yada resmi yeniden tanımlayın. Quark için tavsiye edilen resim formatı genelde TİFF 300 dp çözünürlüktür. Ebatında ortalama 15-20 cm olması iyidir.

Resim yenilemeyle alakası yok. Onu zaten yapıyorum. Quarkın eski versiyonlarında böyle problemler olmuyordu ama 5 ve yukarı versiyonların hepsinde bu sorunu yaşadım. Bir türlü çözmünü de bulamadım.

almigo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşım sen resimlerin çözünürlüğünü düşürüyorsun belliki. Resimlerin boyutlarıyla oyna ama çözünürlüğü en kötü 175 falan olsun. Başka türlü kırılma olmaz. Yani quark kırık gösterir ama baskıda düzgün çıkar baskıdada kırık çıkıyorsa bunun tek bir sebebi çözünürlüktür bana göre...

mehmetince

🌱Yeni Üye🌱
Photoshopta resme 20 cm boy ver ve resulation olan kısmı 250-300 yap
sanırım taramalartda bu şekilde şeyler oluyor