Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resimdekini nasıl yaparım.

arsenik123

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar,

Flash öğrenmesini çok istediğim ama bir o kadarda bana zor gelen bir program. Geçenlerde bir sayfayı gezerken aşağıdaki resimdeki gibi bir flash dosyası gördüm. Konuyu biraz özetleyim,

Orada 6 tane rakam var ve her rakama tıkladığınızda ona ait olan ürünün resmi geliyor. Ve resime tıkladığınızdada o ürüne ait olan sayfaya gidiyor.

Bunun nasıl yapıldığını bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

MONASTERY

👑Efsanevi Grafiker👑
tam emin olmamakla birlikte resim olarak değişen yerlerin movie clip olması lazım ve alttaki rakamlarda birer buton. Her butona bastığınızda sol taraf sabit kalıcak resimlerin bulunduğuı movieclipler değişecek. 6 tane movie clip yaparak butonlara basıldığında bunları çağırtabilirsiniz. Movie cliplerin içinede resimere tıklanıldığında gerekli sayfaya gitmesi komutunu ''go to'' verirseniz yapılır diye düşünüyorum

Ömer DEMİRBAŞ

🏆Pro Tasarımcı🏆
flash derslerimizi incelemenizi tavsiye ederim derslere çalışırsanız kolaylıkla yapabilirsiniz

arsenik123

🌱Yeni Üye🌱
Ömer bey merhaba,

Başlığı açmadan evvel flash derslerinizi inceledim tabiki, ama bu işi yapabilecek bir derse rastlayamadım. Elbetteki ben anlamamış olabilirim (Ne aradığını bilmeyen bulduğunu anlayamaz).

Sizden ricam bu işi yapabileceğim dersin hangi linkte olduğunu söyleyebilirseniz sevinirim.

Ömer DEMİRBAŞ

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu tarz flaslar yapabilmeniz için olaya tabandan başlamanız gerekir. öncelikle programın tabanında amatör çalışmalar yapmaya başlayın daha sonra programlama bölümüne geçin yani kodlama olayına. anlayacağınız bunu direk yapmanız biraz zaman alır hatta programa yeni başladıysanız çok zor olur. iligli arkadaşlarımız bu konuda anlatım yapacaklardır saygılar

arsenik123

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba by_exploit yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ziraa çok önemli bir konu bu benim için. Sizden haber bekliyorum.

Ömer bey sizede ilginizden dolayı teşekkür ederim. En kısa zamanda temelinden başlayarak öğrenmeye çalışacağım Flash'ı.

oppose

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu slide yanında js_flashrotator diye ayrı css kodları ile yapılıyo bi çok sayfada bu aralar bu kullanılıyo ama yerini css ye bırakmaya başladı kasa zamanda css ile daha güzel bi slide hazırlayabilirsin

by_exploit

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.muratbutun.com
Merhaba by_exploit yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ziraa çok önemli bir konu bu benim için. Sizden haber bekliyorum.

Ömer bey sizede ilginizden dolayı teşekkür ederim. En kısa zamanda temelinden başlayarak öğrenmeye çalışacağım Flash'ı.

msn eklerseniz hallederiz :peace1: