Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Şeffaf görüntü verme

drosyax

🌱Yeni Üye🌱
meraba arkadaşlar adobe Illustrator ile cizime resimdeki gimi şeffaf veya cam görüntüsü vere bilirmiyiz ben baya :) bir oraştım bulamadım açıkcası eyer bildiginiz başka bir program böyle işlemi yapıyorsa paylaşırmısınız
teşekürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️
En basitinden Gradient tool ile(uygulamacılar arasından degrade), daha profesyonel bir uygulama için mesh tool ile ilgili çalışmalara forum içindeki derslerden ulaşabilirsiniz.

drosyax

🌱Yeni Üye🌱
teşekürler önerdiniz derslere hemen bakıyorum

drosyax

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar forumda söylemiş oldugunuz dersleri bulamadım lütfen bildiginiz ders bölümü varsa paylaşırmısınız tşkler

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
ben (özür dileyerek) opacity mask demeliydim. Googleda illustrator transparency palet ve opacity mask diye arama yaparsanız derslere ulaşabilirsiniz. Keşke vaktim olsa hazırlayabilsem...

drosyax

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar googlede ve forumda yaptım araştırmada aradım bilgiyi bulamadım malesef

tekrar konuyu toparlamak gerekirse benim asıl sıkıntım ve takıldım konuyu şöyle olmaktadır

UkvY2.png

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
burada tam anlamıyla şeffa görüntü olmadan da çizim-boyama tekniklerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle "mesh" üzerine araştırma yapın. Çok örnek bulacaksınız. yine de doğru renkleri bulabilirseniz ki, kopyalayabileceğiniz değerler örneğinizde var, sadece çizim ve boyalar bile olabilir.