Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

siteye swf ekleme

unrealogy

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba, herkese iyi çalışmalar öncelikle, hazır template üzerinden flasta bir site çalışması yapıyorum, sayfaya normal resimleri ekleyebiliyorum ancak; swf text programı ile hazırladığım swf dosyalarını sayfaya yerleştiremiyorum... üzerine taşıdğımda flash player ile çalıştığım fla'dan bağımsız olarak açılıyor... bunu nasıl sayfaya yerleştirebilirim? çok teşekkürler.

vasili_zaitzev

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sanırım swf içine swf gömmekten bahsediyorsun.

loadMovie("swfismi.swf",mc);
mc._x=0;
mc._y=0;

tabi mc adında bi instance oluşturmayı unutma ;)
Ve koordinatlarınıda kesin ver yoksa dosya ekrandan gitmeyebilir :)

unrealogy

🌱Yeni Üye🌱
ilginiz için çok teşekkür ederim ancak çok yeniyim, bahsettiğiniz kodları nereye ve ne şekilde yazmam gerekiyor acaba, özür dilerim bu arada çok oldum

vasili_zaitzev

🏆Pro Tasarımcı🏆
Acemiysen bu işi yapman zor sölim.kodları frame e yazacaksın(mc isimli instance ın olduğu frame) kolay gelsin

unrealogy

🌱Yeni Üye🌱
yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim swf mc oluşturarak sayfaya yüklemeyi başaramadım ama yeni bir layer oluşturup onun içine

_root.createEmptyMovieClip("mc",1);
mc._x = 35;
mc._y = 311;

loadMovie("***.SWF", "_root.mc");

komutlarıyla yerleştirdim, şimdide şöyle bir sorunum var üzerinde çalıştığım template sayfa değişirken fiyonk şeklinde katlanıyor... ama sayfa hareket ederken swf aynen orada duruyor, ben sayfa ile beraber onunda katlanarak hareket etmesini istiyorum ama başaramadım...

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Animasyonun ayrı bir katlama efekti olsun mu istiyorsunuz? Dışarıdan aldığınız swf ye bu şekilde müdahale edemezsiniz. Onu swfdecompiler benzeri bir programla fla çalışma dosyasına çevirip kendiniz yapabilirsiniz. :)

.Visible = false; yapın kapatın animasyonu. ;)

Moderatör tarafında düzenlendi: