Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

swf dosyasının boyutu?

hiho

🌱Yeni Üye🌱
selam.

swf dosyasının boyutlarını nasıl öğrenebilirim?
flash dosyayı önizleme ekranında açıyor. fla'da yok elimde. nasıl olur bu işler?

Benzer konular

SayBorG

🌟Usta Tasarımcı🌟
walla daha basit bir yolu kesin vardır ama benim şu anda bunun için aklıma ilk gelen yöntem eğer dreamweaver kullanıyorsan sayfaya flash ekleme özelliği ile boyutunu öğrenmek istediğin swf dosyasını sayfaya ekle. dreamweaver otomatik olarak orjinal boyutlarında ekleme yapacaktır.
yok elimde dreamweaver yok diyorsan o zaman daha zor ve kesin olmayan bir yol var. swf dosyasını çalıştır. "print screen" tuşu ile ekran görüntüsü al. bunu bir resim programında aç. swf dosyanın kenarlarından kes.

her ikisi de ilkel teknikler ama en azından acele ise işini görür. hiç olmadı swf yi gönder bana ben ölçeyim :)

hiho

🌱Yeni Üye🌱
selam

çok teşekkür ederim. sorunu hallettim. firefox ya da exporler da swf dosyasını indirme seçenekleri varmış. dosyayı indirdikten sonra swf nin özelliklerine ulaşılabiliyor zaten.

iyi çalışmlar.

SayBorG

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben boyutunu sorduğunda pixel olarak yani en boy olarak boyutunu soruyorsun zannetmiştim :) diğerini göremediğiniz tahmin bile etmemiştim. birbirimizi anlasaymışız olay 10 saniyede çözülürdü. neyse, halletmişsin zaten :)