Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Swish Max 4 Sahnelerde Ses Devam Sorunu

grafikya

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba; flash alternatifi olarak swish max 4 kullanıyorum..

Örneğin ; 2 ya da 3 adet scene kullanıyorum... Birinde olay bittiğinde diğerinde başlıyor ve böylece hızlı çalışma imkanı sağlıyor... (Tren vagonları gibi)

Yalnızca ilk scene bir mp3 eklediğimde, 1. sahnenin bitiminin hemen ardından 2 nci sahnede mp3 dosyasını başlatamıyorum ve böylece bütünlük bozuluyor... Yani bütün sahneler devam ederken, mp3 onlardan bağımsız bütün sahnelerin üzerine binerek çalmasını istiyorum. Bunu bir türlü yapamadım, rica etsem aranızda çözen var mıdır? (Ayrıca kod bilgim ne yazık ki yok)

edit: scene - sahne demek; keyframe ya da frame değil.

Benzer konular

mrtaxy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
her sahne kendi başına çalışır siz bir sahneye müzik koyarsanız doğal olarak sahne değiştiğinde müzikte susacaktır

ya müziği ana sahneye koyup 2 nci 3 ncü sahneler yerine farklı swi ler oluşturup bu swi leri swf ye dönüştürdükten sonra ilk çalışmanızın içine çağırarak yapabilirsiniz

yada

sahne yerine tüm efektleri ayarladıktan sonra nesneleri Movie Clip altında toplayın

biraz karışık anlattım sanırım vakit bulduğumda sahne yerine nasıl Movie Clip kullanabileceiğini göstereen bir anlatım yapabilirim.

kolay gelsin.

grafikya

🌱Yeni Üye🌱
her sahne kendi başına çalışır siz bir sahneye müzik koyarsanız doğal olarak sahne değiştiğinde müzikte susacaktır

ya müziği ana sahneye koyup 2 nci 3 ncü sahneler yerine farklı swi ler oluşturup bu swi leri swf ye dönüştürdükten sonra ilk çalışmanızın içine çağırarak yapabilirsiniz

yada

sahne yerine tüm efektleri ayarladıktan sonra nesneleri Movie Clip altında toplayın

biraz karışık anlattım sanırım vakit bulduğumda sahne yerine nasıl Movie Clip kullanabileceiğini göstereen bir anlatım yapabilirim.

kolay gelsin.

Verdiğiniz mantıklı bilgiler için teşekkürler... Programda gördüğüm kadarıyla bazı efektleri swf'ye çevirdiğinde efektler kayboluyor ve sonra programa çağrıldığında hatalı olduğu bilgisini veriyor... Sanırım bir kaç versiyon sonra flash'a ciddi bir rakip olacak.

mrtaxy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
flashın eline su dökemesede evet ciddi anlamda rakibidir ve pek çok web sitesi yapımında bu program kullanılıyor. ben bu işlemleri max 3 de yaptım 4 ile neden yapmadın dersen 4ncü sürüm hiç beklemediğiniz anda kendini kapatıyor sadece bazı menülerin yeri farklı 3 ile 4 sürüm arasında çok fark yok.

not: 4 de yaptığınız çalışmayı 3 de açamazsınız ama 3 de yaptığınız çalışmayı 4 de açabilirsiniz.

çalışmayı GIF sunduğum için muziği duyamayacaksınız ama dikkatle izleyerek ve adımları eksiksiz yaparak istediğiniz gibi müziğiniz susmadan sahne yerine movie clipleri kullanarak flashlar hazırlayabilirsiniz.

kolay gelsin.

untitled.gif

grafikya

🌱Yeni Üye🌱
flashın eline su dökemesede evet ciddi anlamda rakibidir ve pek çok web sitesi yapımında bu program kullanılıyor. ben bu işlemleri max 3 de yaptım 4 ile neden yapmadın dersen 4ncü sürüm hiç beklemediğiniz anda kendini kapatıyor sadece bazı menülerin yeri farklı 3 ile 4 sürüm arasında çok fark yok.

not: 4 de yaptığınız çalışmayı 3 de açamazsınız ama 3 de yaptığınız çalışmayı 4 de açabilirsiniz.

çalışmayı GIF sunduğum için muziği duyamayacaksınız ama dikkatle izleyerek ve adımları eksiksiz yaparak istediğiniz gibi müziğiniz susmadan sahne yerine movie clipleri kullanarak flashlar hazırlayabilirsiniz.

kolay gelsin.

untitled.gif

Emeğiniz için çok teşekkürler, oldukça yardımcı oldu... Daha öğreneceğimiz çok şey var bu konuda.