Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Web desing konusunda kişisel görüşleriniz nelerdir?

okanil72

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar arkadaşlar...

Ben bir web sitesi düşünüyorum ama gelişmiş ve profosyonel anlamda.Ançak düşüncem konusunda biraz sıkıntılarım mevcut.Bu sıkıntılarımdan bir tanesi ise neye neden ve ne şekilde bir internet sitesi faliyete geçirirsem tutar?

Buradan kişisel görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum.Siz olsanız nasıl bir site hayal ederdiniz ?

Ayrıca bu tür bir site için ortalama nekadar bir maliyet çıkar ?

dataalemi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.dataalemi.com
Merhabalar küçük bir düzeltme yapayım ; " desing değil design olacak " :)

Web sitesinde benim fikrimce sınır yoktur gittiği yere kadar gideceksiniz.

Eğer bir proje yapmak istiyorsanız ilk önce web sitesinin tabanı ve işleyişini düşünmeniz lazım.Resim,müzik,dosya vb gibi yüklemeler, mesaj,konu,içerik değiştirmeleri bu işlemleri yapabileceğin güzel bir panele sahip olman lazım. Ne de olsa gelişmiş yani hit i yüksek bir site olacak :). Anında müdahele edebileceksin.

Daha sonra sitenin ne türde olacağına karar vermen lazım. Piyasaya baktığın zaman yerli olarak artık binlerce müzik,video,resim,program,döküman vs gibi web sitesi var. Zaten bu tür çalışma yapmanı istemezdim çok uğraş ve zahmetli işlerdir bu siteler.

Güzel bir proje uygulamak istiyorsan bir kaç arkadaşınıda yanına alırsın fikir üretirsin ve yönetici sen olursun 1 veya 2 kişi de web yönetici olabilir. Bu şekilde bir çalışmada yapabilirsin.(tek başına başın ağırabilir)

En önemli konulardan birisi ise domain(web site adı) olacaktır. Bu konu seni baya düşüdürecektir. Kullanıcının kafasında ve dilinde kolayca yer edecek uzun veya kısa olması önemli değil önemli olan akıcı,kalıcı ve kolay olmasıdır.

Site adını tamamlayan uzantıda önemlidir. Sitenin adı anıldığı zaman peşine gelen uzantı onu tamamlamalıdır.( com, net, org vs gibi )

Maliyet olarak eğer web sitesindeki reklamlar vs paraların hepsi benim olsun diyorsan o zaman web site masraflarınıda sen karşılacayaksın. :) (domain,alan vs )

Başlangıç olarak web site trafiğini ve alanını limitli alabilirsin. Eğer site de yükleme oranı fazla yapılacaksa eğer(video,resim,dosya vb) o zaman alanı GB gibi kapasitelerde alman lazım.

Şimdilik aklıma gelenler ve önerebileceklerim bunlar. Eminim diğer üye arkadaşlarımızda fikirlerini belirtirler.

Teşekkürler. Saygı ve sevgilerimle.

atibin

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhabalar arkadaşlar...

Ben bir web sitesi düşünüyorum ama gelişmiş ve profosyonel anlamda.Ançak düşüncem konusunda biraz sıkıntılarım mevcut.Bu sıkıntılarımdan bir tanesi ise neye neden ve ne şekilde bir internet sitesi faliyete geçirirsem tutar?

Buradan kişisel görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum.Siz olsanız nasıl bir site hayal ederdiniz ?

Ayrıca bu tür bir site için ortalama nekadar bir maliyet çıkar ?

Gelişmiş ve profesyonel anlamda bir web sitesi yapmak veya yaptırmak için eğer bir yerlere danışıyorsanız doğru yolda değilsiniz.
Size hayal ettiklerini fikir olarak verebilecek birisi eğer bu konularla ciddi ilgileniyorsa zaten size bir fikir vermeyecektir.
Maliyet konusu bu kadar basit olmamakla beraber siteyi bir yapımcıya bırakacaksanız 700 $ ile 25.000 $ arasında değişir.

Herkesin hayali hit :) Ama;
Ben ya tasarım + işleyiş yönünden farklı bir site
veya henüz muadili olmayan bir konuya sahip bir site yapmayı düşünürüm her zaman ( hala düşünmekteyim ).

IVthMehmet

🌱Yeni Üye🌱
Montaigne'nin bir sözü : "Gideceği limanı bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar fayda etmez"...

Önce hedefini belirlersen sonrası zaten kendiliğinden gelecektir.

okanil

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar hepinize çok teşekür ederim ama şöyle bir durumda var benim bir projem olmasa internet dünyasına pat diye atlamak istememde biraz komedi olur.Sebebi ise bir mühendis cerrah olamadığı gibi bir cerrahda mühendislik yapamaz.Ama ben projeme ek olarak ne gibi artılar ekleyebilirim yada projeme başladığım takdirde ne gibi boyutlara uzanır gibi düşüncelerim var.Kodlama kısmında açık konuşmak gerekirse profosyonel anlamda ölçersek sıfırım.Ançak bu demek değildir ki internet dünyasından özelliklede web dünyasından uzak duracagım anlamına gelmez.

Yapmış olduğum araştırmaya göre son 10 yıl içerisinde doğmuş olmasına rağmen dünyanın en zengin kişi yada şirketleri arasında ( yazılım + web tasarım ) alanında faliyet gösteren şirketler ezici çogunluga sahip durumdadır.Ançak yüzyıllık üretici konumunda örneğin Volkswagen neredeyse yüz yıllık bir şirket ama google yada facebook karşılaştırdığımız zaman aradaki farkları görmüş oluruz...

Ben sizlerden ne gibi siteniz olsaydı yada nasıl bir site beklentiniz olurdu diyerek bir tür analiz yapmaya çalışıyorum.Diğer yandan da projemi faliyete geçirmek için cebimden çıkacak maliyeti az çok görmek için araştırıyorum...

atibin

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ama ben projeme ek olarak ne gibi artılar ekleyebilirim yada projeme başladığım takdirde ne gibi boyutlara uzanır gibi düşüncelerim var.

Diğer yandan da projemi faliyete geçirmek için cebimden çıkacak maliyeti az çok görmek için araştırıyorum...

Peki biz falcı mıyız :)

okanil72

🌱Yeni Üye🌱
Peki biz falcı mıyız :)

Arkadaşım lafları neden çarpıtıyorsun ki ben kendimce bir araştırmaya girdim ve sizce ne yapardınız yada maliyet ne olurdu dedim neden alınıyorsun yada çarpıtıyorsun ki...Burası bir forum ve bazı şeyler paylaşıyoruz bunun içerisinde yararlı programlardan tutalım resimler vb.Bunlardan birisi de forumu forum yapan bir konu üzerinde kendi bilgi düşünce ve becerileri sunarak o konu hakkında düşüncelerini paylaşmaktır.Ve bundan dolayı ben bu şekilde yazdım ama site de fal bakma ve büyücülük gibi kavramlarda varsa onu bilemem...

alperenaybuke

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben çoğunlukla joomlayı tercih ediyorum ya da uğraşmak için vaktim varsa kendim yazıyorum. Zamandan kazanç istiyorsanız joomlanın güzel temalarından yararlanabilirsiniz, birkaç ekstra modül ile içeriği ayarlarsınız, ki hemen hemen her türlü modülü mevcut. Maliyeti sunucu vb. hizmetleri aldığınız yere göre değişir. Her yerden ucuz görünüyor diye almamak da lazım elbet, sonu hüsran olabiliyor. Ben kendim de bu işi yaptığım için kendime göre yorumlarsam çok ucuz bir maliyet çıkarırım tabi ama sizin ilk önce hangi işi yapmak istediğiniz ve sonucunda nereye varmak istediğinizi açıkça tek cümleyle söyleyebiliyor olmanız, işin %50 tamamlanması gibidir.

Çok profesyonel olsun istiyorsanız size daha fazlaya mal olacaktır, bir kere hazır tema kullanmamanız gerekecektir ve yönetim paneli yazdırmak pahalı olur.

İlgili ilgisiz gevezelik etmiş gibi hissettim kendimi :) Umarım yardımcı olabilmişimdir. Esenlikler.

womd

🌟Usta Tasarımcı🌟
joomla arama motorlarında berbat sonuçlar veriyor. joomla yerine en azından drupal kullanın.