Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yön tuşlarıyla hareket ettırılen karakter SORUM VAR :D

testtere

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaslar ctrl-f8 yaparak bir spriet aldıgım karaktere yürüme efekti verdim daha sonra sahneye bir ev resmi koydum kendi yaptıgım ve bu evler sıra halinde uzanıyo mahalle gibi bu karakter bu evlerin önünde yürücek fakat bunu oyun gibi yapacagım yani yön tuşlarıyla kendimiz yönlendirce ev resimlerini birleştirerek mc yaptım intersnest name artık yanlışım varsa affedin. "sayfa" yazdım ve yeni layera şu kodları yazdım
Kod: [Seç]
var hız = 6;
this.onEnterFrame = function() {
if (Key.isDown(Key.LEFT)) {
sayfa._x -= hız;
gotoAndStop(1);
}
if (Key.isDown(Key.RIGHT)) {
sayfa._x += hız;
gotoAndStop(2);
}
}

1 ve 2 layerda karakterin saga ve sola gidiş mc koydum yani arkadaki evler hareket ettiginde mesala sola bastıgımızda karakter 1 karedeki hareketi yapcak yani yürüme hareketini

fakat benim sorunum karekterin o yürüme animasyonu durduramam yani tuşa basmadıgım halde yürüyor bunu nasıl durdurabilirim bunu soruyorum calışmayı ekliye bilirsem ekleyeyim

bide arkadaki ev resimlerinin bitmesine ragmen karakter yürümeye devam ediyor bunu engellemek icin duvar yapımını anlatırsanız sevininyorum acil cünkü yarışmaya katıllcam 1 mart son gün su 15 tatilde bitirmeyi düşünüyorum
ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER ARKADAŞLAR...

testtere

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cevap verebilecek yokmu acil yaw kolay konularda yardımınız süper bunada yardım edin yaw
buda resmii

content_round.php

testtere

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cevap verebilecek yokmu acil yaw kolay konularda yardımınız süper bunada yardım edin yaw
buda resmii

var hız = 6;
this.onEnterFrame = function() {
if (Key.isDown(Key.LEFT)) {
sayfa._x -= hız;
gotoAndStop(1);
}
if (Key.isDown(Key.RIGHT)) {
sayfa._x += hız;
gotoAndStop(2);
}
}