Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Zemin üzerine açılan açılır butonlar altta kalıyor...

levolilevoli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.levoli3d.com
ben bir flash sitesi yapıyorum
loadMovieNum("pan1.swf",2); bu kodu timeline yazdım
site acidiginda zemine resim çağırsın diye tamam çalışıyor fakat bu zemini üzerine açılan açılır butonlar var bunlar altta kalıyor hatta zeminde uzun bir çizgi var buda altta kalıyor belki kolay bişeydir ama kafam iyice karıştı lütfen acil yardım.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Kurallara Aykırı Başlık:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır. Bu gibi durum/larda konuları kilitlenen üyelerin site yönetimine hesap sorma gibi bir hakları bulunmamaktadır.

Konu başlığınız bu seferlik değiştirilmiştir. Lütfen forumda düzgün bir şekilde bilgi alışverişi için kurallarımıza riayet ediniz.

levolilevoli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.levoli3d.com
olmuyor

denedim ama olmuyor en altta load edilen resim var ama yine en üstteymiş gibi duruyor
kurtarın beni bu dertten

Bay.KLANSIZ

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.facebook.com
anladım peki kodu hangi kacıncı framede yazdıgınızda belki önemlidir.Sanırım ana sayfanın zemin dosyasını cagırıyorsunuz..

şu şekilde yapın belki olur deneme yanılma sonucta..
eger sitenin 1 framesine loading erkanı yaptıysanız 2. frameye yapmadıysanız 1. frameye yazın kodu.birde kod yazmak için ayrı bir kod layeri acıyorsunuzdur umarım ?

levolilevoli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.levoli3d.com
ustat aynen dediğin gibi ana sayfanın zemin resmini çağırıyorum ve dediğin gibi birirci frameye yazdım kodu ve o layer'i en alta aldım ama yine butonun üstüne mausla geldiğimde açılan pencere yine resmin altında kalıyor.
yani ben şimdi bu resmi ana dökümanda oynatmak zorundayım
bu olayı çözücek bir çare veya action script kodu yokmudur.

Bay.KLANSIZ

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.facebook.com
Belki flashta en son acılan döküman en üste cıkıyordur...objeyi photoshopta oldugu gibi obje bölümünden en alta çekmeye calısın..oda olmuyorsa siteyi baştan yapın yani baştan yapın derken ilk önce zemın resmini cagırın sonra diger frameleride yeni açtıgınız dökümana kopyalayın.Bende henüz ögrenciyim o yuzden kesin bir çözüm söyleyemiyorum kusuruma bakmayın