Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

10 Bin TL Ödüllü Kastamonu Ahşap Fuarı Logo Yarışması

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Hahhahaha katılımcıların işi zor baksana vali bey tersten! inceliyor çalışmaları. :D:D:D

SELVER

🌱Yeni Üye🌱
Bence vali bey haklı, çünkü bende ilk baktığımda bana Ahşapla ilgili çalışmalar değilde daha çok kastamonuyu anlatan çalışmalar gibi geldi.. Bana göre tasarımcılar ahşap olayını es geçmişler gibi geldi..ama çalışmalar başarılı tabii...

graif

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İlginç bir açıklama yapmışlar:

“Biliyorsunuz Ahşap fuarımız var. 2011 yılında birincisi yapıldı. Bu fuarımız ile ilgili hazırlanan logomuzun biraz daha geliştirilmesi kanaati ile logo yarışması düzenledik. Yarışmanın şartlarını belirledik ve bütün Türkiye’ye duyurduk.Umduğumuzun üzerinde bir katılım ile karşılaştık.600 civarında bir eser yarışmaya başvurdu. Bizim 5 kişilik değerlendirme komitemiz ile gerçekten zor bir çalışma yürütüldü ve bu 600 eser 10’a düşürüldü. Bizde bugün son değerlendirme için bir araya geldik. Tüm Türkiye’den yarışmacılarımız var ben bu nedenle yarışmaya katılan tüm eser sahiplerine teşekkür ediyorum gerçekten özel çalışmalar var. Ancak bizim bu yarışmayı duyururken ulaşmak istediğimiz hedefler vardı. Fakat bu son 10 eser içersinde bizim hedeflerimizle birebir ölçüşen bir eser bulmakta zorlandık. Onun için bu son finale kalan 10 eser sahibine mektupla yeniden çalışma yapmalarını isteyeceğiz. Neler istediğimizi bir daha kendilerine izah edeceğiz ve kendi eserleri ile ilgili hangi konularda tereddütümüz olduğunu da kendilerine bildireceğiz ve ayrıca yine 1 aylık bir süre vereceğiz. Yine gelecek bu 10 kişinin eserleri arasından kazananı açıklamaya çalışacağız. Gerçekten bu 600 eserden seçim yapmak çok zor çünkü işin sanat yanı var. Son kararı veremedik ama son kararı verme yolunda da önemli bir mesafe aldığımızı düşünüyorum”

Bune ya :D yoldan geçem biri mi yapmış bu açıklamayı:
logolar çok güzel ama beğenemedik ama beğenecez, seçecez 5 tane adamımız var, onlar baktılar beğendiler logoları, ben beğendiğimizi sanıyorum ama, beğenmemişte olabiliriz, sanırım açıklayacaz ama, hemen değil... falan falan :D

Laz'er

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar. Kastamonu Ahşap Fuarına Amblem arıyorlarsa ben yaptım ;) ancak bunların aradığı sanırım maskot... ya da kendileri de bilmiyorlar... C:\Users\Laz'er\Desktop\Kastamonu AF Amb.jpg

Laz'er

🌱Yeni Üye🌱
Bende böyle bir çalışma yaptım. Eğer ahşap işleme olayını arıyorlar ise kanaatimce görmeleri lazımdı ancak sonuç ortada. Ne dersiniz... Yoksa bana gülermisiniz...
OowA0

Laz'er

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar inşallah bu sefer resmi tanıtmayı başarırsam, sizde görmüş olursunuz... :)
OowA0.jpg

Mukadderat

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu tür yarışmalarda seçici kurulu da seçecek bilinçli kişiler olmalı ki gerçekten adil bir karar çıksın. :D:D:D

Yoksa her katılan yaşayacaktır hayal kırıklığını.:emo1:

Laz'er

🌱Yeni Üye🌱
Kastamonu Ahşap Fuarı Amblemi Yarışmasına gönderdiğim çalışmam... Paylaşmak güzeldir :)
OgoMM.jpg

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Ortadaki nokta bir şey temsil ediyor mu? Görsellik katsın diyerek mi eklendi? ...

Laz'er

🌱Yeni Üye🌱
Ortadaki nokta Ağaçkakan'ın gözü... Ben bir bakışta izleyicinin anlıyabilmesini bekliyordum ama, sanırım başarılı olamadım.

Kompozisyonumun özet hikayesi şöyle; Ahşap malzemeye ispatula darbesi vuruluyor. Bu darbe oyuntu ile birlikte K harfi meydana getiriyor. Bu boşluk aynı zamanda ağaçkakan silueti ortaya koyuyor. Ağaçkakan , ahşaba anadolu motiflerinin nakşediyor. Gözündeki parıltı, bu işten duyduğu hazzı ifade etmesi bağlamında... :)

agureldi

🌱Yeni Üye🌱
bu da benim tasarımlarım. çok fazla ümidim yoktu ama bilgisayarda küfleneceğine göndereyim,biraz ümitle beklerim,hayaller kurarım dedim :smile:
Eeee ne demişler umut fakirin ekmeğiymiş............

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Ortadaki nokta Ağaçkakan'ın gözü... Ben bir bakışta izleyicinin anlıyabilmesini bekliyordum ama, sanırım başarılı olamadım.

Kompozisyonumun özet hikayesi şöyle; Ahşap malzemeye ispatula darbesi vuruluyor. Bu darbe oyuntu ile birlikte K harfi meydana getiriyor. Bu boşluk aynı zamanda ağaçkakan silueti ortaya koyuyor. Ağaçkakan , ahşaba anadolu motiflerinin nakşediyor. Gözündeki parıltı, bu işten duyduğu hazzı ifade etmesi bağlamında... :)

Benim çalışmanda ilk gördüğüm şey sivri burunlu ve şirin bir kuştu. Bence algı konusunda sıkıntı yok çalışmanda

gezergen

🌱Yeni Üye🌱
En birinci çalışma benimkisi
Jüri üyelerine soruyoruz;
100 puan, 100 puan, 100 puan... =D
kasahfulogoy.jpg

Son düzenleme:

jakoritahar

🌱Yeni Üye🌱
DpQSy.jpg

Kastamonu'da Eylül ayında birincisi düzenlenen Ahşap Fuarıyla Ahşabı Kastamonu ile buluşturan Kastamonu Valiliği, 2. Ahşap Fuarı çalışmalarına başlayarak logo yarışması düzenledi.

İlk olarak fuar için logo arayışı içerisine giren Valilik, Kastamonu'nun vizyonunu yansıtacak şekilde, ilin sahip olduğu genel imajına uyumlu, yaratıcı, akılda kalıcı ve işlevsel kullanımına olanak tanıyan bir biçimde tasarlanmış logo oluşturulması için yarışma düzenliyor.

Yarışmaya katılacakların 18 yaşını doldurması, en fazla üç çalışmayla katılması, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaya alınmaması ile 30 Mart 2012 tarihine kadar Kastamonu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne gönderilmesi isteniyor.Onlinesbi sudoku incometaxindiaefiling Yarışmada dereceye girenler 20 gün içerisinde Kastamonu Valiliği web sayfasında açıklanacak. 1. olan esere 10 bin TL para ödülü verilecek. Yarışma hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler Kastamonu Valiliğinden veya web sayfasından öğrenebilecekler.

Yarışma hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

kastamonu.gov.tr

Tasarımların seçici hakem heyeti tarafından uygun görülmemesi gibi bir durumda yarışmanın iptali veya yeniden yapılması söz konusu.