Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

2 shape yi birleştirmek?

NumberQne

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba dostlar,

İki shapeyi birleştirme hakkında birşey soracağım, acaba böyle birşey mümkün mü? Herşeyi fotoğraf anlatıyor..

Her defasında birleştiriyorum, boyutlarını büyütünce çözünürlük acayip bozuluyor. Bunun vektörelliği bozulmadan nasıl yapabiliriz? Mümkün mü acaba?

NumberQne

🏅Acemi Tasarımcı🏅
@ridw0n
Resolation değerini buldum. Bahsettiğim konu sanırım onunle ilgili değil.

Ben iki shapeyi birleştirdikten sonra yine bir shape görünümü elde etmek istiyorum. Sağdaki layer bölümünde shape'nin tipide değişiyor. Hal öyle olunca 500x300 lük bişeyi 5000x3000 yapmaya çalışınca görüntü tamamiyle bozuluyor.. :(

RD3S1GN

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.rdwn.deviantart.com
pixel değilde cm olarak çalış. 100x100 cm resolation 50 cm ver bak olucak ben denedim şimdi oldu.

NumberQne

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pixel değilde cm olarak çalış. 100x100 cm resolation 50 cm ver bak olucak ben denedim şimdi oldu.

Hocam dediğin gibi pixel çalışıram sadece büyük ebatta shapeleri çizip birleştirmiş olurum. O 1000x1000 px i 2000x2000 px yapınca yine bozulma olacaktır. :) Benim istediğim 50x50 ebatindaki shape birleşimini 5000x5000 yapınca da aynı kalması. :) Sanırım bu pekte mümkün değil.

Hani ai de vektörel çiziyorlar ya. Yani hangi boyuta büyütürsen büyüt bozulma olmuyor işte bende öyle yapmak istiyorum. Aslında prjinal shapeler bozulmuyor ama 2 shapeyi birleştirince boyut büyünce bozuluyor.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Photoshop ne olursa ne olsun vektörel bir zihniyeti barındırmaz. Yaptığınız shapelerin iç doldurmalarını bile pikselle yapar. Vektörel bir programda çalışmanızı yapın. Illustrator'da mesala... ctrl+c ile kopyalayın yaptığınızı ardından photoshopu açın ve ctrl+v yapın... çıkan pencerede seçenekler içerisinde shape olarak kullanma şansına sahipsiniz. ancak yine de pikseldir aslında. Biraz rol yapar.

BlueX

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.bluexdesign.com
Photoshop ne olursa ne olsun vektörel bir zihniyeti barındırmaz. Yaptığınız shapelerin iç doldurmalarını bile pikselle yapar. Vektörel bir programda çalışmanızı yapın. Illustrator'da mesala... ctrl+c ile kopyalayın yaptığınızı ardından photoshopu açın ve ctrl+v yapın... çıkan pencerede seçenekler içerisinde shape olarak kullanma şansına sahipsiniz. ancak yine de pikseldir aslında. Biraz rol yapar.

her ne kadar Photoshop vektörel bir zihniyeti barındırmaz derseniz bir yerde yanılırsınız. Photoshop ayrıca vektör işleme özelliği olan ve bunu başarılı bir şekilde işleyen bir programdır.

Gelelim shape birleştirme olayına.
Sayın NumberQne shapeleri merge layer ile birleştirmeniz büyük bir hata. çünkü böyle yapıp boyut büyütmeye kalkarsanız şekil tabiki bozulur.
Yapmanız gereken;
Ps nin path selection (a tuşu) vektör işleme aracını kullanmak
-ilk olarak vektörlerinizi çizin.
-path selection aracı ile vektörlerden birisinin tamamını seçin ve ctrl+c yapıp kopyalayın
-ardından diğer vektörün shape vector mask ına tıklayıp layerdaki pencereyi aktif hale getirin.
-ctrl+V ye basıp vektörü diğerinin üzerine yapıştırın
-böylece iki vektörü aynı layer a almış olduk.
-iki vektörü ayrı ayrı üzerinde oynamak isterseniz path selection tool aracını kullanacaksınız.
-artık kopyasını aldığımız vektörün gereksiz layer ını silebiliriz.
-boyutladırmayı şimdi yapabilirsiniz.
-Photoshop vektör halindeki layerları boyutlandırırken bozulma yapmaz. (yaparda gözle görülmesi çok zordur)
Mükemmel bir vektör boyutlandırması için Illustrator kullanmalısınız.
yalnız Photoshop un vektör işlemesinde Illustrator den aşağı kalır bir yanı yoktur
kolay gelsin.

Buarada konuyu yanlış yere açmışsınız. buraya açmalıydınız

NumberQne

🏅Acemi Tasarımcı🏅
her ne kadar Photoshop vektörel bir zihniyeti barındırmaz derseniz bir yerde yanılırsınız. Photoshop ayrıca vektör işleme özelliği olan ve bunu başarılı bir şekilde işleyen bir programdır.

Gelelim shape birleştirme olayına.
Sayın NumberQne shapeleri merge layer ile birleştirmeniz büyük bir hata. çünkü böyle yapıp boyut büyütmeye kalkarsanız şekil tabiki bozulur.
Yapmanız gereken;
Ps nin path selection (a tuşu) vektör işleme aracını kullanmak
-ilk olarak vektörlerinizi çizin.
-path selection aracı ile vektörlerden birisinin tamamını seçin ve ctrl+c yapıp kopyalayın
-ardından diğer vektörün shape vector mask ına tıklayıp layerdaki pencereyi aktif hale getirin.
-ctrl+V ye basıp vektörü diğerinin üzerine yapıştırın
-böylece iki vektörü aynı layer a almış olduk.
-iki vektörü ayrı ayrı üzerinde oynamak isterseniz path selection tool aracını kullanacaksınız.
-artık kopyasını aldığımız vektörün gereksiz layer ını silebiliriz.
-boyutladırmayı şimdi yapabilirsiniz.
-Photoshop vektör halindeki layerları boyutlandırırken bozulma yapmaz. (yaparda gözle görülmesi çok zordur)
Mükemmel bir vektör boyutlandırması için Illustrator kullanmalısınız.
yalnız Photoshop un vektör işlemesinde Illustrator den aşağı kalır bir yanı yoktur
kolay gelsin.

Buarada konuyu yanlış yere açmışsınız. buraya açmalıydınız

Zaman ayırıp bunca yazıyı yazdığın için gerçekten çok teşekkür ederim.

Anlatıkklarını tam olarak kavramış ve uygulamış değilim. Bir yerde takıldım. Rica etsem iletişim bilgilerini verebilir misin?

Kabalık etmek istemem ama, ücrette istersen problem değil. Öğrenmeyi gerçekten çok istiyorum.

BlueX

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.bluexdesign.com
Zaman ayırıp bunca yazıyı yazdığın için gerçekten çok teşekkür ederim.

Anlatıkklarını tam olarak kavramış ve uygulamış değilim. Bir yerde takıldım. Rica etsem iletişim bilgilerini verebilir misin?

Kabalık etmek istemem ama, ücrette istersen problem değil. Öğrenmeyi gerçekten çok istiyorum.

iletişim bilgilerimde adresimi bulabilirsin link

Yok kardeş ne ücreti yardımım olsun yeter saolasın :D

Son düzenleme: