Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

2019 Yılında SEO Nasıl Yapılır?

delinho

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
efendim.xyz
Bu yazı "grafikerler.net" forum için özgün olarak yazılmıştır.

2019 senesinde SEO (Arama motoru optimizasyonu) Trendleri

1. SSL Sertifikası
Artık https protokolü olmayan siteleri google başta olmak üzere çoğu arama motoru dikkate almıyor.

2. Responsive Tasarım
Hani sene olmuş 2018 hâla mobil uyumlu olmayan siteler var deriz ya aynen öyle. Mobil uyumlulukta artık yetmiyor en iyisi responsive tasarım. Yani mobil sayfa ile web sayfası farklı url'de olmamalı. Duyarlı tasarım sizi google'da üste çıkarır!

3. Hızlı Açılış Sayfaları
Google Pagespeed puanının yüksek olması ve 3 sn altında açılan internet siteleri bu senenin de modası ve olmazsa olmazı.

4. Kaliteli İçerik
Hep vardı ama son zamanlarda daha da önemi arttı.. İçeriğiniz özgün olup kullanıcıyı memnun etmeli. İçerik yazarken dikkat etmeniz gerekenler :

* Türkçe yazım ve imlâ kurallarına dikkat etmelisiniz. Cümleleriniz düşük veya anlatım bozukluğu içermemeli. Google bunu da anlıyor efendim.

* Düz ve sıkıcı metinlerden vazgeçmeli yazı içerisinde görsel paylaşımlara yer vermelisiniz. Önemli yerleri kalın punto ile işaretlemek, listeleme (madde madde) kullanmak U.X (kullanıcı deneyimi) için önemli aksiyonlar.

* Yazınıza yorum geliyor ve bu yorumları yanıtlıyorsanız harika. Etkileşimin ilk kuralını geçtiniz.

* Benzer yazılar modülü kullanıyor musunuz? Kullanıcının sitenizde vakit geçirmesi en önemli mevzuların başında geliyor.

* Yazılarınızı sosyal medya sitelerinde paylaşıyor musunuz?

5. WordPress kullanmaktan çekinmeyin!
Wordpress gelişmiş yapısı ile her sektörde kullanılabilecek bir script. WP eklentileri ile seo uyumu en yüksek yazılımdır. Tasarımları ve sık sık güncellenmesi ile özel yazılımlara taş koyar.

Tutunamayanlar da Bugün :

AMP
maalesef hayal kırıklığı yaşatan bir proje oldu.. Hızlandırılmış mobil sayfaları kullanmak size kalmış..

Son tavsiyem her yazı için meta description (açıklama) bölümünü doldurmanız. google'da arama yapan ziyaretçinin sitenize giriş yapması için ilgi çekici olmalısınız.

Günün Sorusu :
Grafikerler.net ssl e geçmeli mi sizce?