Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

300 dpi tasarım nasıl yapılır?

kutlukkk

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar yapacağım logo tasarımını A4 kağıt üzerine (2,5x2,5 cm ve 17x17 cm olarak) basılı 300dpi jpg ve CD program dosyası olarak hazırlamam gerekiyor fakat bu konuda acemiyim özellikle de dpi konusunda,forumda bir sürü konuya baktım fakat işin içinden çıkamadım.Dpi ayarlamasını nasıl yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Benzer konular

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
Konuyu Illustratörde açtığına göre, sanırım vektörel olarak çalışacaksın.
Illustratörde yeni bir sayfa açmak istediğinde sana ADVANCED bölümünde özelliklerin sorar orada 300 Dpi bölümünü seçersen sayfan 300 Dpi olarak açılır.

Ayrıca yaptığın logoyu A4 bir sayfa içinde hazırlayıp çıkış alırsın. Sonra da logonu Pdf'e çevirip cd'ye kaydedersin.

kutlukkk

🌱Yeni Üye🌱
Evet vektörel olarak çalışacağım yeni sayfa açtığımda advanced bölümünde raster effects kısmındaki 72,150 ve 300 ppi yi kastediyorsunuz sanırım değil mi bunların dpi den farklı olduğunu düşünmüştüm ben.

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
Doğru o bölümü kastettim. Kolay gelsin.

kutlukkk

🌱Yeni Üye🌱
Neredeyse 3-4 gündür bununla uğraşıyordum, çok teşekkür ederim.

Yavuz Mamaç

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
1) dpi ayarı niye gerekli ki sana logoyu zaten vektörel çizmedin mi?
2) pdf olarak kaydedersen dpi ayarlarıyla ilgili bir şey yapmana gerek yok.. baskıya alacak kişi istediği dpi ayarıyla açar...
3) ya yok ben işi sağlama alayım 300 dpi jpeg, tiff ya da her ne istiyorlarsa öyle göndereyim dersen export seçeneklerinde jpg tiff yapmak istediğinde zaten sana sorar "kaç dpi olsun" diye...

kutlukkk

🌱Yeni Üye🌱
O problemi hallettim fakat şimdi de export hatasıyla karşılaşıyorum daha önceki çalışmamı export yaparken bir sorunla karşılaşmamıştım.
"Insufficient memory was available to complete the operation" diye hata veriyor ne yapmam gerekiyor şimdi?