Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

360 Derece Fotoğraf

Seceba

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba

İş için kullanmak amacıyla 360 derece çekim yapabileceğim bir fotoğraf makinası arıyorum. Fotoğrafçılık hakkımda pek bir bilgim olmadığından sizlerin görüşlerini almak istedim..

Şu tür fotoğraflar çekmek istiyorum;

Teşekkürler

Benzer konular

emre001

🏅Acemi Tasarımcı🏅
D80 önerebilirim. Benden yapıyorum bu işi. Konica Minolta A2 Dimage kullanıyorum suan. (580 TL) Suan satıyorum gerçi ama Nikon eğer paran varsa gayet iyi bir tercih olacaktır

ayh2ooo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım bu şekildeki fotoğraflara panoramik denir bildiğim kadarıyla illa panorama çekim yapan kamera almak zorunda deilsin bende şuan kamera yok ama nokia 5610 var onunla idare ediom :) bunun için programlar örneğin iyi olanı Panoroma Marker 5 pro ama ben sana bunun bir alt sürümünü veriyorum crak yapman gerekli ben de parayla almadım ama tekrar bulamadım pro yu istersen ara

dosyalar rar dır rarın içindeki dosyayı panoroma marker 4 içine at değişsin mi die sonrunca ewtde bitti full sürüm panaroma marker 4 (5 den pek farkı yok)

Son düzenleme:

AhmetKUL

🌱Yeni Üye🌱
panoramık resımlerı photoshop gayet ıyı bı sekılde bırlestırıyo yanı 1pc bıle ols benzerlk olması lazım fotoların arasında

Tuning_Boy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet photoshop ta da panorama yapabilirsin dersleri var internet de kolay zaten tabi uğraşmak istemeyenlerde ona özel fotoğraf makinesi alır...

Cakirer

🌱Yeni Üye🌱
nikonlarda panaromik çekim var mı ben d90 kullanıyorum malum ... onda panaromik yok..

sefer16

🌱Yeni Üye🌱
ben bu işi yapıyorum şuanda önce fotoğrafları çekip sonra panorama maker ile birleştiriyorum kullandığım malzemeler;

Nikon D90
Nikon 10.5mm fisheye lens
Tripod
Nodal ninja (360 derece çekim kiti)

krallls

🌱Yeni Üye🌱
360 çekim

ben bu işi yapıyorum şuanda önce fotoğrafları çekip sonra panorama maker ile birleştiriyorum kullandığım malzemeler;

Nikon D90
Tripod

Merhaba bu yaptığınız çalışma için nodal ninja kullanmamız zorunlumu bunu sağ ve sol 120 derece aşağı ve yukarı 180 derece açıya sahip bir lensle tripot üzerinde 3 kare panorama çekim yaparak çekemez miyiz?arkadaşlar bu iş için panorama özelliğine sahip önerebileceğiniz ekipman nedir. hangi lensi kullanmalı hangi makine panorama ve en iyi kaliteyi verir?

yasarcan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.yasarcanturk.com

Nikon D90
Tripod

fisheye lens 180 dereceyide çektiği için sadece makinayı yatayda çevirip çekim yapmak yeterli mi?

sefer16

🌱Yeni Üye🌱
nodal ninjayı kullanmamın sebebi her fotoğrafı aynı noktadan çekmesi makinayı yatay çeviripte çekebilirsin ama program birleştirirken zorluk çeker ve hatta bu uygulama başarısız olur...

turanunluer

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.360sistem.com
arkadaşlar bu işi yaklaşık 1 senedir yapıyorum eğerki sadece fotoğrafları çekeceksen
makine olarak: Nikon D90
lens olarak: Sigma 8mm Fisheye
Tripod Ben cullman magnesit 528 kullanıyorum
başlık ise nodal ninja 3mkII
ama eğer sanaltur olarak gezinme yapmak istersen programlarla uğraşman gerekli photoshopla hiç işin yok
ayrıca makinelerde panoramik olarak çekim yapma özelliği yoktur tüm iş lens ve başlıkta bitiyor. www.inovapanaroma.com adresinden yaptığım işleri inceleyebilirsiniz sağlıcakla

zgryet

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar.
yaklaşık 4 senedir bu bahsettiğiniz sanaltur çekimleriyle uğraşıyorum. öncelikle şunu söylemeliyim, iş ne makineyle ne tripoodla ne kafayla nede programla bitiyor. hepsinden önce fotoğrafçılığı bilmeniz gerekiyor. fotoğrafları doğru teknikle, doğru şekilde çekemezseniz istediğiniz kadar pahalı ekipman kullanın, tüm yazılımları iyi bilin işe yaramayacaktır. sonuç tatmin etmeyecektir.
bu sebeple dışarıdan kolay görünen ama aslında gayet karmaşık bir işlemler dizisidir bu sanaltur çalışmaları. ben 5 adet lisanslı yazılım kullanıyorum. fotoğraflar çekimin ardından hepsinden belirli bir sırayla geçiyor ve sonuçta sanalturu elde edebiliyorum. örnekler için internet siteme bakabilirsiniz.
benim tavsiyem profesyonel olarak bu işle ilgilenen birinden yardım almanız.
bunu iki nedenle söylüyorum:
1- bütün bunları öğrenmek çok fazla zaman gerektiriyor.
2- tüm ekipmanları ve programları almak ciddi maliyet anlamına geliyor.
o sebeple işini hakkını vererek yapan biriyle iletişime geçmenizi öneririm.

saygılarımla.

not: ekonomik değeri olan bilgiyi ve hatta detay bilgiyi kimse vermek istemez. oyüzden internette göreceğiniz, okuyacağınız makaleler hep yüzeyseldir, hep hatırlayın.

mahir_61

🌱Yeni Üye🌱
Amatörce ve güzel

Panoroma maker programına resimleri gönderin program kendisi sanal tur oluştursun siz hamuru yapın fırına sürün kendi pişirsin mantığı çok güzel