Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

3d ye nerden başlamalıyım

tamerkirci

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar 3d ye başlamak istiyorum 3d max mı başlangıç için yoksa maya mı yardımcı olursanız sevinrim

Mayacı

🌱Yeni Üye🌱
3d ve Animasyonun babası maya'dır :) bir çok filmde hangi programın kullanıldığını araştırırsan farkı anlarsın.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşlar 3d ye başlamak istiyorum 3d max mı başlangıç için yoksa maya mı yardımcı olursanız sevinrim

İlk başta çok sağlam bir bilgisayar alman gerekli bahsettiklerin için. Orta halli bir makiina varsa sonrasında da alternatif cinema 4D olabilir.

graffi3D

♾️Grafik Gurusu♾️
Ben softimage XSI kullanıyorum duymadıysanız onu da araştırın derim,
ama çoğunluk olarak 3Ds max kullanılıyor, kolay gelsin

İlk başta çok sağlam bir bilgisayar alman gerekli bahsettiklerin için. Orta halli bir makiina varsa sonrasında da alternatif cinema 4D olabilir.

Ve tabi creedwar ın dediği gibi iyi bir bilgisayar lazım, özellikle ram ve cpu sağlam olursa fazla sıkıntı çekmezsiniz

caylak_emre

🌱Yeni Üye🌱
3d programlarından hiç birini bilmiyorum :) ancak animasyonlar cok ilgimi cekiyoo yani fobi olarak yapmak istiyorum.İş için değil sadece boş vakitlerimde animasyonla uğrasarak bişeyler ortaya koymak istiyorum .maya da benim için gecerli mi gecerliyse hangi daha uygun olur.
Değilse ne yapmalıyım ( ne kadar alası var bilemiyorum ama cat pat corel draw biliyorum) yorumlarınızı 4 gözle bekliyorum... saygılarımla